Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Oddam zadłużone mieszkanie w zamian za spłatę zadłużenia – jak wyjść z długów?

   Jak rozumieć ogłoszenie: oddam mieszkanie? Co ono tak faktycznie oznacza dla potencjalnych kupujących? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Przede wszystkim należy wyszczególnić kilka kluczowych kwestii. Jakich? O tym w dalszej części tekstu.

   Można jednak zwrócić uwagę, że niekiedy takie przekazanie zadłużonego mieszkania może okazać się genialnym rozwiązaniem. Jest to szansa dla wszystkich, którzy nie wiedzą co począć z posiadanymi długami.

   Oddam mieszkanie za spłatę zadłużenia – kupno zadłużonych nieruchomości

   W sieci coraz częściej można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży zadłużonego mieszkania. Czym w rzeczywistości jest popularne hasło „mieszkanie za spłatę”? Czy jawi się ono jako realne rozwiązanie problemu zadłużenia?

   Otóż jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich osób, które są posiadaczami nieruchomości i mają problemy finansowe. Te mogą wynikać z różnych przyczyn. Jedną z nich są problemy związane z samym lokalem lub kredytem wziętym na jego zakup, w tym kredytem hipotecznym. Jednak nie są to jedyne możliwe trudności, które skłaniają do takiego kroku.

   Jak wygląda zamiana, gdy chodzi o lokal komunalny? Czy warunki są inne, aniżeli w przypadku lokalu zakupionego samodzielnie? W tym przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Należy pamiętać, że kwatery komunalne należą do zasobów gminy lub miasta. Ponadto są oferowane wyłącznie osobom, które spełniają rygorystyczne warunki. W związku, z czym instytucje te powinny zostać poinformowane o planach osób chcących takiej zamiany dokonać. Ponadto muszą mieć one ważny powód ku temu.

   Jako takie, mieszkania komunalne służą zaspokajaniu potrzeb lokalowych obywateli danego regionu. Jednakże w związku z chęcią zamiany nie ma konieczności życia i pracy w tej samej gminie, czy też mieście. Oznacza to, że wymiany można dokonać na terenie całego kraju. Oczywiście, gdy znajdzie się odpowiedni lokal. W tym wypadku to decyzje i możliwości lokalowe gmin oraz miasta są zasadne. Osoba chcąca dokonać zamiany nie musi sama poszukiwać właściwego lokalu. W ostatecznym rozrachunku konieczna jest jednak jej zgoda i zaakceptowanie proponowanych warunków.

   Czym jest zajęcie komornicze nieruchomości?

   Jak chronić się przed utratą mieszkania w wypadku wizji licytacji komorniczej? Czy mogę liczyć na umorzenie długu? Przede wszystkim należy rozdzielić tu dwie kwestie – działanie komornika oraz umorzenie długu. W tym pierwszym przypadku licytacja komornicza łączy się z roszczeniami wierzyciela. Te wynikają z braku spłaty zobowiązań przez dłużnika. Gdy zalega on ze spłatą zobowiązań, właściciel może wystosować do sądu pismo, w którym domaga się uregulowania należności.

   Na mocy prowadzonego postępowania, gdy brak jest dobrej woli ze strony osoby zalegającej w opłatach, do sprawy zostanie przydzielony komornik. Początkowo będzie on nakłaniał dłużnika do spłaty swojego długu. W późniejszym etapie dąży on do przeprowadzenia licytacji. Zabieg ten pozwoli uzyskać nieuregulowane zadłużenie.

   Z kolei umorzenie długu jest zakończeniem zobowiązania finansowego. W jego wyniku dłużnik nie musi już spłacać swoich zobowiązań. Najczęściej dochodzi do niego, gdy zostanie zawarte porozumienie między zainteresowanymi stronami. Innym przypadkiem jest, gdy następuje ono w oparciu o decyzję sądu.

   Dopuszcza się możliwość odstąpienia od działań komornika? Jak to możliwe? Otóż w sytuacji, gdy istnieje szansa na polubowne porozumienie się wierzyciela oraz dłużnika odstępuje się od dalszych działań komorniczych. Dłużnik ma także szanse uregulować istniejącą należność, aby nie dopuścić do przeprowadzenia zajęcia komorniczego. Ponadto dłużnik może zakwestionować działania rzeczoznawcy wyceniającego jego własność. Podsumowując, ma on szansę szukać sposobów na wyjście z trudnego położenia.

   Posiadane długi a zbycie nieruchomości

   Sprzedam mieszkanie z długami? Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Dzięki możliwości zbycia nieruchomości, która generuje zadłużenie, możliwe jest wyjście z patowej sytuacji. Jest to szczególnie ważne, gdy nie ma szans na umorzenie zadłużenia. W takim wypadku nie ma znaczenia, czy chodzi o zadłużone mieszkanie komunalne, czy mieszkanie własnościowe. Podobnie, jak nie ma znaczenie pochodzenie zadłużenia.

   Chcąc zbyć zadłużony lokal, konieczne jest uregulowanie długów w opłatach za czynsz. Jest to istotna kwestia. Nowi właściciele chcą mieć klarowną sytuację, a taką z pewnością nie jest spłacanie długów za inną osobę. Dlatego tak ważne jest zadbanie o właściwe sprawdzenie stanu prawnego oraz zadłużenia danego majątku. Zamiana lokalu lub jego nabycie jest kwestią niezwykle skomplikowaną i nie można dopuścić się błędów. Szczególnie gdy powstały one na skutek zaniechania.

   Umorzenie zadłużenia czynszowego w wypadku mieszkania komunalnego? W wypadku osób mieszkających w mieszkaniach komunalnych mają oni możliwość starania się o umorzenie zadłużeń w czynszu. Jednak istnieją tu pewne zapisy odpowiednio zabezpieczające ten proceder. Przede wszystkim osoba taka nie może mieć trudności z bieżącymi opłatami. To znaczy, że aktualnie opłaca czynsz bez problemów.

   Regulowanie czynszu na bieżąco i brak problemów w tej kwestii uprawnia lokatora o ubieganie się do likwidacji starych długów. Jest to rozwiązanie, które pozwoli jej żyć z czystym kontem. Jednak zaznacza się, że osoba nie może przekraczać określonych dochodów. Ponadto przyznany jej lokal musi mieć odpowiedni metraż. Niekiedy prowadzone są specjalne projekty skierowane ku osobom z problemami ze spłatą długów za zaległy czynsz. Propozycją jest lub umorzenie albo ewentualnie odpracowanie czynszowego długu.

   Czy pomysł dobrowolnej zamiany ma sens?

   Niekiedy wśród właścicieli nieruchomości pojawia się pomysł, aby zmienić dotychczasowe miejsce bytowania. Jednymi z pomysłów mogą być:

   • zamiana mieszkań,
   • sprzedaż mieszkania.

   O ile wiadomo, z czym wiąże się sprzedaż lokalu, okazuje się, że zamiana może generować pewne problemy. Czym więc faktycznie jest taka transakcja? Zamiana domu ma miejsce, gdy ich właściciele uznają, że z jakichś powodów jest to dobry pomysł.

   Przykład 1. Państwo Malinowscy myślą o powiększeniu rodziny, w związku z czym rozważają zakup większego mieszkania w innej części miasta. Pojawił się, więc pomysł, aby zamienić swoją nieruchomość na inną i dopłacić istniejącą różnicę.

   Przykład 2. Pan Karol z powodu złych inwestycji był zmuszony wziąć kredyt na spłatę zadłużenia. Pojawił się pomysł, aby zamienić swoje lokum na mniejsze. W takim wypadku otrzyma środki wynikające z różnicy w wartości swojej nieruchomości a nowo nabytego lokalu.

   Oddam zadłużone mieszkanie – co robić w razie finansowych problemów?

   Należy pamiętać, że istnieją różne formy zadłużenia mieszkania. Tak, więc, jak sprzedać lokal z ogromnym zadłużeniem? Co w wypadku, gdy lokum jest zadłużone ponad wartość? Z pewnością nie jest to sytuacja komfortowa, jednak można ją rozwiązać. W wypadku, gdy zadłużenie nieruchomości przekracza wartość lokalu, nowy nabywca musi otrzymać rekompensatę pieniężną. Jednak uważa się, że rozwiązanie takie pozwala na uregulowanie należności.

   Niemniej, w ten sposób właściciel pozbywa się problemu. Jest to szansa na mieszkanie bez zadłużenia. Tym samym likwidacji podlegają długi czynszowe. Jest to, więc dobry sposób, aby zlikwidować finansowe problemy nieruchomości. Dzięki czemu właściciel zyskuje wolność finansową. Taki sposób i zbycie mieszkania w takiej formie jest warte rozważenia.

   Transakcja zbycia lokalu poprzez jego oddanie za długi stanowi realną szansę na poprawę sytuacji materialnej. W wypadku, gdy właściciel posiadana zadłużone mieszkanie własnościowe o wartości większej, aniżeli dług otrzymuje on środki wynikające z tej różnicy. Do ich wypłaty zobowiązany jest nabywca lokalu. Przy wsparciu notariusza obie strony ustalą warunki planowanej transakcji. W takim wypadku, aby zabezpieczyć swoje interesy, warto ustanowić jasne i precyzyjne zasady.

   Jak może pomóc skup nieruchomości – problem zadłużenia

   W wypadku jakichkolwiek problemów z mieszkaniem lub domem można zwrócić się o pomoc do skupu nieruchomości. Rozwiązanie takie jest o tyle komfortowe, iż umożliwia zbycie nawet nieruchomości z problemami. Co to oznacza dla potencjalnych klientów?

   Skup nieruchomości jest gotowy na transakcję w wypadku:

   • mieszkania po zalaniu,
   • domu z ogromnym zadłużeniem,
   • mieszkania do remontu,
   • udziały w nieruchomości.

   Podane przykłady nie zamykają jednak naszej listy. W każdym wypadku warto się z nami skontaktować i dowiedzieć co możemy zaproponować. Oferujemy darmową wycenę, podpisanie umowy u notariusza i szybką gotówkę. Wszystko profesjonalnie i szybko. Zatrudnieni pracownicy, pomogą skompletować niezbędne dokumenty przy sprzedaży nieruchomości. W rezultacie pomaga to zaoszczędzić dużo czasu, a dodatkowo można mieć pewność, że wszystko zostało należycie przygotowane.

   Jak rozumieć ogłoszenie: oddam mieszkanie? Co ono tak faktycznie oznacza dla potencjalnych kupujących? Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Przede wszystkim należy wyszczególnić kilka kluczowych kwestii. Jakich? O tym w dalszej części tekstu.

   Można jednak zwrócić uwagę, że niekiedy takie przekazanie zadłużonego mieszkania może okazać się genialnym rozwiązaniem. Jest to szansa dla wszystkich, którzy nie wiedzą co począć z posiadanymi długami.

   Oddam mieszkanie za spłatę zadłużenia – kupno zadłużonych nieruchomości

   W sieci coraz częściej można znaleźć ogłoszenia dotyczące sprzedaży zadłużonego mieszkania. Czym w rzeczywistości jest popularne hasło „mieszkanie za spłatę”? Czy jawi się ono jako realne rozwiązanie problemu zadłużenia?

   Otóż jest to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich osób, które są posiadaczami nieruchomości i mają problemy finansowe. Te mogą wynikać z różnych przyczyn. Jedną z nich są problemy związane z samym lokalem lub kredytem wziętym na jego zakup, w tym kredytem hipotecznym. Jednak nie są to jedyne możliwe trudności, które skłaniają do takiego kroku.

   Jak wygląda zamiana, gdy chodzi o lokal komunalny? Czy warunki są inne, aniżeli w przypadku lokalu zakupionego samodzielnie? W tym przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Należy pamiętać, że kwatery komunalne należą do zasobów gminy lub miasta. Ponadto są oferowane wyłącznie osobom, które spełniają rygorystyczne warunki. W związku, z czym instytucje te powinny zostać poinformowane o planach osób chcących takiej zamiany dokonać. Ponadto muszą mieć one ważny powód ku temu.

   Jako takie, mieszkania komunalne służą zaspokajaniu potrzeb lokalowych obywateli danego regionu. Jednakże w związku z chęcią zamiany nie ma konieczności życia i pracy w tej samej gminie, czy też mieście. Oznacza to, że wymiany można dokonać na terenie całego kraju. Oczywiście, gdy znajdzie się odpowiedni lokal. W tym wypadku to decyzje i możliwości lokalowe gmin oraz miasta są zasadne. Osoba chcąca dokonać zamiany nie musi sama poszukiwać właściwego lokalu. W ostatecznym rozrachunku konieczna jest jednak jej zgoda i zaakceptowanie proponowanych warunków.

   oddam mieszkanie za spłatę zadłużenia

   Czym jest zajęcie komornicze nieruchomości?

   Jak chronić się przed utratą mieszkania w wypadku wizji licytacji komorniczej? Czy mogę liczyć na umorzenie długu? Przede wszystkim należy rozdzielić tu dwie kwestie – działanie komornika oraz umorzenie długu. W tym pierwszym przypadku licytacja komornicza łączy się z roszczeniami wierzyciela. Te wynikają z braku spłaty zobowiązań przez dłużnika. Gdy zalega on ze spłatą zobowiązań, właściciel może wystosować do sądu pismo, w którym domaga się uregulowania należności.

   Na mocy prowadzonego postępowania, gdy brak jest dobrej woli ze strony osoby zalegającej w opłatach, do sprawy zostanie przydzielony komornik. Początkowo będzie on nakłaniał dłużnika do spłaty swojego długu. W późniejszym etapie dąży on do przeprowadzenia licytacji. Zabieg ten pozwoli uzyskać nieuregulowane zadłużenie.

   Z kolei umorzenie długu jest zakończeniem zobowiązania finansowego. W jego wyniku dłużnik nie musi już spłacać swoich zobowiązań. Najczęściej dochodzi do niego, gdy zostanie zawarte porozumienie między zainteresowanymi stronami. Innym przypadkiem jest, gdy następuje ono w oparciu o decyzję sądu.

   Dopuszcza się możliwość odstąpienia od działań komornika? Jak to możliwe? Otóż w sytuacji, gdy istnieje szansa na polubowne porozumienie się wierzyciela oraz dłużnika odstępuje się od dalszych działań komorniczych. Dłużnik ma także szanse uregulować istniejącą należność, aby nie dopuścić do przeprowadzenia zajęcia komorniczego. Ponadto dłużnik może zakwestionować działania rzeczoznawcy wyceniającego jego własność. Podsumowując, ma on szansę szukać sposobów na wyjście z trudnego położenia.

   Posiadane długi a zbycie nieruchomości

   Sprzedam mieszkanie z długami? Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Dzięki możliwości zbycia nieruchomości, która generuje zadłużenie, możliwe jest wyjście z patowej sytuacji. Jest to szczególnie ważne, gdy nie ma szans na umorzenie zadłużenia. W takim wypadku nie ma znaczenia, czy chodzi o zadłużone mieszkanie komunalne, czy mieszkanie własnościowe. Podobnie, jak nie ma znaczenie pochodzenie zadłużenia.

   Chcąc zbyć zadłużony lokal, konieczne jest uregulowanie długów w opłatach za czynsz. Jest to istotna kwestia. Nowi właściciele chcą mieć klarowną sytuację, a taką z pewnością nie jest spłacanie długów za inną osobę. Dlatego tak ważne jest zadbanie o właściwe sprawdzenie stanu prawnego oraz zadłużenia danego majątku. Zamiana lokalu lub jego nabycie jest kwestią niezwykle skomplikowaną i nie można dopuścić się błędów. Szczególnie gdy powstały one na skutek zaniechania.

   Umorzenie zadłużenia czynszowego w wypadku mieszkania komunalnego? W wypadku osób mieszkających w mieszkaniach komunalnych mają oni możliwość starania się o umorzenie zadłużeń w czynszu. Jednak istnieją tu pewne zapisy odpowiednio zabezpieczające ten proceder. Przede wszystkim osoba taka nie może mieć trudności z bieżącymi opłatami. To znaczy, że aktualnie opłaca czynsz bez problemów.

   Regulowanie czynszu na bieżąco i brak problemów w tej kwestii uprawnia lokatora o ubieganie się do likwidacji starych długów. Jest to rozwiązanie, które pozwoli jej żyć z czystym kontem. Jednak zaznacza się, że osoba nie może przekraczać określonych dochodów. Ponadto przyznany jej lokal musi mieć odpowiedni metraż. Niekiedy prowadzone są specjalne projekty skierowane ku osobom z problemami ze spłatą długów za zaległy czynsz. Propozycją jest lub umorzenie albo ewentualnie odpracowanie czynszowego długu.

   young family moving into new home

   Czy pomysł dobrowolnej zamiany ma sens?

   Niekiedy wśród właścicieli nieruchomości pojawia się pomysł, aby zmienić dotychczasowe miejsce bytowania. Jednymi z pomysłów mogą być:

   • zamiana mieszkań,
   • sprzedaż mieszkania.

   O ile wiadomo, z czym wiąże się sprzedaż lokalu, okazuje się, że zamiana może generować pewne problemy. Czym więc faktycznie jest taka transakcja? Zamiana domu ma miejsce, gdy ich właściciele uznają, że z jakichś powodów jest to dobry pomysł.

   Przykład 1. Państwo Malinowscy myślą o powiększeniu rodziny, w związku z czym rozważają zakup większego mieszkania w innej części miasta. Pojawił się, więc pomysł, aby zamienić swoją nieruchomość na inną i dopłacić istniejącą różnicę.

   Przykład 2. Pan Karol z powodu złych inwestycji był zmuszony wziąć kredyt na spłatę zadłużenia. Pojawił się pomysł, aby zamienić swoje lokum na mniejsze. W takim wypadku otrzyma środki wynikające z różnicy w wartości swojej nieruchomości a nowo nabytego lokalu.

   Oddam zadłużone mieszkanie – co robić w razie finansowych problemów?

   Należy pamiętać, że istnieją różne formy zadłużenia mieszkania. Tak, więc, jak sprzedać lokal z ogromnym zadłużeniem? Co w wypadku, gdy lokum jest zadłużone ponad wartość? Z pewnością nie jest to sytuacja komfortowa, jednak można ją rozwiązać. W wypadku, gdy zadłużenie nieruchomości przekracza wartość lokalu, nowy nabywca musi otrzymać rekompensatę pieniężną. Jednak uważa się, że rozwiązanie takie pozwala na uregulowanie należności.

   Niemniej, w ten sposób właściciel pozbywa się problemu. Jest to szansa na mieszkanie bez zadłużenia. Tym samym likwidacji podlegają długi czynszowe. Jest to, więc dobry sposób, aby zlikwidować finansowe problemy nieruchomości. Dzięki czemu właściciel zyskuje wolność finansową. Taki sposób i zbycie mieszkania w takiej formie jest warte rozważenia.

   Transakcja zbycia lokalu poprzez jego oddanie za długi stanowi realną szansę na poprawę sytuacji materialnej. W wypadku, gdy właściciel posiadana zadłużone mieszkanie własnościowe o wartości większej, aniżeli dług otrzymuje on środki wynikające z tej różnicy. Do ich wypłaty zobowiązany jest nabywca lokalu. Przy wsparciu notariusza obie strony ustalą warunki planowanej transakcji. W takim wypadku, aby zabezpieczyć swoje interesy, warto ustanowić jasne i precyzyjne zasady.

   Jak może pomóc skup nieruchomości – problem zadłużenia

   W wypadku jakichkolwiek problemów z mieszkaniem lub domem można zwrócić się o pomoc do skupu nieruchomości. Rozwiązanie takie jest o tyle komfortowe, iż umożliwia zbycie nawet nieruchomości z problemami. Co to oznacza dla potencjalnych klientów?

   Skup nieruchomości jest gotowy na transakcję w wypadku:

   • mieszkania po zalaniu,
   • domu z ogromnym zadłużeniem,
   • mieszkania do remontu,
   • udziały w nieruchomości.

   Podane przykłady nie zamykają jednak naszej listy. W każdym wypadku warto się z nami skontaktować i dowiedzieć co możemy zaproponować. Oferujemy darmową wycenę, podpisanie umowy u notariusza i szybką gotówkę. Wszystko profesjonalnie i szybko. Zatrudnieni pracownicy, pomogą skompletować niezbędne dokumenty przy sprzedaży nieruchomości. W rezultacie pomaga to zaoszczędzić dużo czasu, a dodatkowo można mieć pewność, że wszystko zostało należycie przygotowane.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket