Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Sprzedaż nieruchomości bez zgody współwłaścicieli czy to możliwe?

   ​Sprzedaż nieruchomości bez zgody współwłaścicieli jest możliwa tylko w przypadku, gdy wszyscy współwłaściciele są zgodni co do tej sprzedaży. W przeciwnym razie sprzedaż takiej nieruchomości bez ich zgody będzie nieważna. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których można sprzedać udział w nieruchomości bez zgody współwłaścicieli. Pierwszym z nich jest sytuacja, w której jeden ze współwłaścicieli jest uznany za nieużytecznego. W takim przypadku sąd może zezwolić na sprzedaż tej osoby bez jej zgody. Drugim przypadkiem jest sytuacja, w której jeden ze współwłaścicieli chce sprzedać swój udział bez zgody pozostałych współwłaścicieli. W takim przypadku musi on udowodnić, że pozostali współwłaściciele nie są zainteresowani sprzedażą tego udziału i że jest to dla niego korzystne. Jeżeli sąd uznaje takie argumenty, to może zezwolić na sprzedaż bez zgody innych współwłaścicieli.

   Sprzedaż udziału w nieruchomości wspólnej jak to zrobić? –​Sprzedać współwłasność – czy to możliwe?

   Otóż, tak – można sprzedać współwłasność ułamkową i łączną, jeśli jest się współwłaścicielem danej nieruchomości. Co jednak w sytuacji, gdy chce się sprzedać współwłasność bez zgody drugiego współwłaściciela? Czy to możliwe?

   Niestety, w takiej sytuacji nie jest możliwe samodzielne sprzedanie współwłasności – bez zgody drugiego współwłaściciela nie można bowiem podjąć żadnych działań, które mogłyby zmienić stan prawny nieruchomości. W praktyce oznacza to, że umowa dotycząca sprzedaży udziałów bez zgody drugiego współwłaściciela, wymaga zwrócenia się do sądu o zgodę na taki krok.

   Jest to jednak sytuacja dość rzadkie, gdyż – wbrew pozorom – nie jest tak łatwo odrzucić ofertę kupna współwłasności. Współwłaściciel ma prawo odmówić sprzedaży swojego udziału w nieruchomości, ale musi przy tym uzasadnić swoją decyzję. Jeśli sąd uznaje, że odmowa sprzedaży jest bezpodstawna, to może nakazać współwłaścicielowi sprzedanie swojego udziału.

   Podsumowując, jeśli chcemy sprzedać współwłasność domu lub mieszkania bez zgody drugiego współwłaściciela, to musimy uzyskać na to zgodę sądu. Niemniej jednak możliwa jest sprzedaż części nieruchomości, a proces sprzedaży udziałów musi przebiegać zgodnie obowiązującymi przepisami.

   luksusowa nowoczesna sypialnia wnetrze hotelowej sypialni generatywna ilustracja ai

   Jak sprzedać udziały w nieruchomości? Zgoda współwłaściciela na sprzedaż

   ​Zmuszenie współwłaściciela do sprzedaży udziału jest możliwe tylko wówczas, gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dalsze współżycie z współwłaścicielem jest niemożliwe lub gdy jest on uciążliwy. W takim przypadku można skierować sprawę na drogę sądową. Warto jednak pamiętać, że w przypadku sprzedaży nieruchomości potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli.

   Dobrze jest mieć świadomość, że w sytuacji, gdy kupujemy mieszkanie od osoby prywatnej, a nie od dewelopera, to powstaje współwłasność. Oznacza to, że współwłaściciele mają takie same prawa i obowiązki wobec nieruchomości. Współwłasność tworzy się na podstawie aktu notarialnego, który jest jednym z dokumentów potwierdzających prawo własności. Akt notarialny określa też, na jakich zasadach będzie funkcjonować współwłasność oraz jakie są prawa i obowiązki współwłaścicieli.

   Sprzedaż współwłasności jest często stosowana przez współwłaścicieli nieruchomości, którzy chcą się pozbyć swoich udziałów. Aby dokonać sprzedaży udziału, współwłaściciele muszą uzgodnić cenę i podpisać akt notarialny, który jest jednym z dokumentów potwierdzających prawo własności. Akt notarialny określa też, na jakich zasadach będzie funkcjonować współwłasność oraz jakie są prawa i obowiązki współwłaścicieli.

   Współwłasność może być często źródłem konfliktów, dlatego też ważne jest, aby wszystkie strony były świadome swoich praw i obowiązków. Przede wszystkim, każdy współwłaściciel powinien mieć świadomość, że ma prawo do zbycia udziałów w nieruchomości bez zgody pozostałych współwłaścicieli. Współwłaściciele mogą jednak ustalili między sobą, że będą się informować o planowanej sprzedaż posiadanego udziału oraz uzgadniać cenę.

   Pamiętaj, że jeśli jesteś współwłaścicielem lokalu i chcesz zbyć udział w nieruchomości, to musisz przede wszystkim uzgodnić cenę ze współwłaścicielami. Następnie powinieneś podpisać akt notarialny, który jest jednym z dokumentów potwierdzających prawo własności. Akt notarialny określa też, na jakich zasadach będzie funkcjonować współwłasność oraz jakie są prawa i obowiązki współwłaścicieli.

   radosnych rodzicow i dzieci cieszacych sie nowym domem tanczacych i bawiacych sie przy stosach pudel w pustym pokoju

   Sprzedaż udziałów w mieszkaniu i brak zgody współwłaścicieli?

   ​Czy można sprzedać udziały w nieruchomości bez zgody współwłaściciela? Zgodnie z literą prawa, możemy sprzedać nasze udziały w nieruchomości bez zgody innych współwłaścicieli. Jednakże taka transakcja może być uniemożliwiona przez umowę właścicieli. Chociaż samo prawo do sprzedaży udziału w nieruchomości jest bezsprzeczne, to jednak sprzedaż bez zgody innych może odbyć się tylko w sytuacji, gdy taka sprzedaż nie pociąga za sobą żadnych negatywnych konsekwencji dla innych współwłaścicieli. W przypadku, gdy przebieg sprzedaż udziału w nieruchomości pociąga za sobą negatywne konsekwencje dla innych współwłaścicieli, taka sprzedaż jest niedozwolona.

   Warto jednak zauważyć, że istnieją pewne sytuacje, w których sprzedaż udziału w nieruchomości bez zgody innych współwłaścicieli jest dopuszczalna. Są to sytuacje, w których możliwa sprzedaż udziałów mieszkania nie pociąga za sobą negatywnych konsekwencji dla pozostałych współwłaścicieli i nie ma żadnych przeszkód prawnych, aby taka sprzedaż mogła się odbyć.

   Podsumowując, można powiedzieć, że możliwa jest transakcja sprzedaży udziałów bez zgody innych, gdy tylko jedna strona chce sprzedać własność. Niemniej jednak taka sprzedaż może być uniemożliwiona przez umowę właścicieli lub gdy sprzedaż pociąga za sobą negatywne konsekwencje dla innych współwłaścicieli.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket