Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Procedura sprzedaży udziałów w nieruchomości

   Czy mogę sprzedać udziały w nieruchomości? Jeśli tak to, jak się do tego zabrać? W takiej sytuacji warto przeprowadzić dobry rekonesans. Posiadacze jedynie współudziałów nieruchomości (dom, mieszkanie, działka) mogą szukać wsparcia w firmach specjalizujących się w kupnie takich obiektów. Okazuje się, że obecnie zbycie udziałów nie stanowi większego problemu.

   Zależność taka istnieje, bez względu na to, jak nabyto udziały oraz czego one dotyczą. Oznacza to, że istnieje możliwość sprzedaży udziałów w domu, mieszkaniu, jak i w działce rolnej oraz budowlanej. W każdym przypadku ważne jest, że sprzedający nie musi już ponosić kosztów związanych z dalszym utrzymywanie budynku. Jest to istotne, zawłaszcz dla osób, które na co dzień nie są jego użytkownikami. Jednak korzyści takich jest znacznie więcej.

   nowoczesny styl salonu

   Czy mogę zmusić współwłaściciela do sprzedaży nieruchomości?

   Zmuszenie współwłaściciela nieruchomości, a zarazem posiadacza części udziałów w niej mija się z celem. Na rynku istnieją podmioty, które będą faktycznie zainteresowane zakupem naszej części udziałów (skup udziałów). Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy niepotrzebnych konfliktów. Ponadto musimy pamiętać, że istnieje możliwość sprzedaży posiadanej części udziałów bez jego zgody.

   Sprzedaż posiadanej części udziałów w nieruchomości, oczywiście wymaga zaproponowania zakupu innym współwłaścicielom. Wskazuje to, że współwłaściciel ma prawo pierwokupu. Jednak, gdy brak jest zainteresowania z jego strony, prawo stanowi, że możemy odsprzedać naszą własność innym podmiotom. Takim, które będą gotowe zapłacić za udziały ustaloną kwotę pieniędzy. Niemniej jednak, praktycznie niemożliwe jest znalezienie osoby, która byłaby zainteresowana zakupem wyłącznie części domu lub działki. Tutaj z pomocą może przyjść skup nieruchomości.

   Co na temat sprzedaży udziałów w nieruchomości mówią przepisy?

   Przepisy Kodeksu cywilnego regulują zbycie ułamkowej części nieruchomości. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedaż jest możliwa, a przede wszystkim bezpieczna. Jak można stać się właścicielem prawa do udziałów w nieruchomości? Istnieje kilka możliwości:

   • udziały przekazane w spadku,
   • podział majątku wspólnego po ustaniu małżeństwa,
   • podziału majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej.

   W przypadku udziałów otrzymanych w spadku oraz po podziale majątku wspólników spółki cywilnej ich właściciel posiada część udziałów nieruchomości, jaka została zapisana w dokumentach. W przypadku małżeństwa, każdemu z małżonków przypada połowa udziałów w prawie własności nieruchomości.

   Sprzedaż współwłasności nieruchomości

   Planujesz sprzedać część udziałów mieszkania? Jak przebiega sprzedaż nieruchomości wspólnej? Tutaj wszystko zależy od sposobu ich nabycia, a więc od rodzaju współwłasności. Tutaj istnieją dwie możliwości:

   • współwłasność łączna,
   • ułamkowe udziały współwłaścicieli.

   W obu przypadkach możliwości sprzedaży udziałów w nieruchomości są inne. Jeśli chodzi o zbycie ułamkowej części, właściciel posiadanej części udziałów może dysponować nimi w dowolny sposób. Co oznacza, że może je sprzedać bez zgody pozostałych właścicieli.

   Inna sytuacja ma miejsce, gdy chodzi o współwłasność łączoną. Ta powstaje między innymi w wyniku zakupu mieszkania przez współmałżonków. W tej sytuacji przepisy chronią małżonków, którzy muszą mieć takie same zdanie odnośnie sprzedaży mieszkania lub domu.

   nowoczesny styl salonu 1

   Sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela – sprzedaż udziałów a prawo pierwokupu

   Jaki prawa ma współwłaściciel nieruchomości? Chęć sprzedaży udziałów przez właściciela jest ściśle określona przez przepisy. W przypadku współwłasności łączonej konieczne jest wykazanie chęci sprzedaży nieruchomości przez oba podmioty. Oznacza to, że w przypadku ustania małżeństwa, oboje małżonków musi wykazać chęć sprzedaży swoje części, a tym samym całego posiadanego wspólnie lokalu.

   Czy współwłaściciel ma prawo pierwokupu? Prawo pierwokupu udziałów jest określone konkretnymi przepisami. najczęściej prawo pierwokupu przysługuje innemu współwłaścicielowi. Tak też dzieje się np. w przypadku istnienia spółdzielczej własności prawo do lokalu. Tutaj drugi udziałowiec nie może sprzedać udziały bez zgody współwłaściciela. Co więcej, to właśnie jemu przysługuje pierwszeństwo, jeśli chodzi o wykup udziałów.

   Przebieg sprzedaży udziałów w nieruchomości – jak zbyć udziały we współwłasności nieruchomości?

   Jak przebiega zniesienie współwłasności nieruchomości? Tutaj istnieje kilka możliwości i tym będzie różnił się proces sprzedaży udziałów w nieruchomości:

   • przez podział fizyczny rzeczy,
   • przez sprzedaż rzeczy i podział ceny sprzedaży,
   • przez przyznanie rzeczy na własność jednemu ze współwłaścicieli, z obowiązkiem spłaty pozostałych.

   Czy warto sprzedać udziały do skupu nieruchomości? Jak przedstawiono powyżej zbyć udziały we współwłasności nieruchomości jest niezwykle problematycznym zadaniem. Wynika to z faktu, iż brak jest zainteresowania takim zakupem. Osoby prywatne chcą zakupić lokal, aby rozporządzać nim wedle własnego uznania. Pragną same stanowić o jego przeznaczeniu, a osoby trzecie są im do tego zbędne.

   Dokumenty przy sprzedaży udziałów w nieruchomości – skup udziałów w zadłużonej nieruchomości

   Jakie dokumenty są wymagane, gdy chodzi o sprzedaż udziałów mieszkania? Na ogół obowiązuje tutaj jeden schemat, jeśli chodzi o sprzedaż części udziałów. Jest to:

   • Odpis z księgi wieczystej,
   • Zaświadczenie o braku zadłużenia nieruchomości,
   • Wycena nieruchomości, uwzględniająca jej stan techniczny.

   Jak w takim przypadku działa skup udziałów w nieruchomości? Przede wszystkim skup udziałów w nieruchomości kupuje lokale nawet w złym stanie technicznym. W rezultacie po przeprowadzeniu kompleksowej wyceny proponuje swoją stawkę. Tym samym właściciel nie musi niepokoić się niedociągnięciami lub wadami posiadanego mieszkania. Skup udziałów w zadłużonej nieruchomości także jest tutaj możliwy.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket