Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Bezpieczna sprzedaż mieszkania z lokatorem

   Właściciel mieszkania najczęściej podejmując decyzję o sprzedaży swojej nieruchomości, chce przeprowadzić ją szybko i sprawnie. Co jednak w sytuacji, gdy lokal ktoś zamieszkuje i nie planuje go opuścić. Czy w takiej sytuacji jesteśmy bezradni? Jak profesjonalnie i skutecznie przeprowadzić eksmisję lokatora?

   Czy sprzedaż mieszkania z lokatorem jest możliwa?

   Jeśli zastanawiasz się, czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem? Ten artykuł jest dla Ciebie! Pomimo istniejących wątpliwości, przepisy prawa uwzględniają taką możliwość. Na uwagę zasługuje fakt, że istnieje wiele różnych sytuacji dopuszczających ponadplanowych lokatorów i zawsze można znaleźć właściwe rozwiązanie, które nie powoduje krzywdy żadnej ze stron.

   Czy możliwe jest kupno mieszkania z lokatorem? Osoby, które zastanawiają się, czy sprzedaż lub zakup lokalu z lokatorem jest w ogóle możliwa, odpowiadamy – tak! Transakcje obejmujące nabycie/zbycie nieruchomości z lokatorem mogą być prowadzone samodzielnie przez indywidualne osoby lub być powierzone skupom nieruchomości. Decyzja zależy tu między innymi od dotychczasowych doświadczeń właściciela lokalu.

   Kupno mieszkania z lokatorem warto? Jeśli tak to kiedy?

   Czy warto sprzedać mieszkanie z lokatorem? Czy kupno mieszkania z lokatorem oznacza same problemy? Zazwyczaj przypadki wynajmowania mieszkania, a następnie jego sprzedaż nie nastręcza problemów. Lokator po okresie zakończeniu najmu po prostu się wyprowadza. Co jednak w sytuacji, gdy ma on inne plany? Sytuacja, gdy wynajmujący jest nierzetelny i faktycznie sprawia problemy również jest spotykana.

   Właściciel mieszkania powinien się odpowiednio zabezpieczyć i sprawdzić, jakie informacje zawiera umowa najmu okazjonalnego. Jednak, gdy okazuje się, że problem faktycznie leży po stronie niechcianego lokatora istnieje ustalona droga. W wypadku najmu pierwszym krokiem będzie jego wypowiedzenie umowy. Następnie należy ustalić termin, gdy ma się on wyprowadzić. Wszystko powinno być przekazane ustalonej w formie pisemnej.

   Przyczyny : niepłacenie czynszu, brak płatności za wynajem, niszczenie mieszkania, konflikty z sąsiadami

   sprzedaż mieszkania z lokatorem

   Kupno mieszkania z lokatorem a prawo

   Jaki chętny chce kupić mieszkanie z lokatorem? Komu dedykować taką ofertę? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Wiele zależy od istniejącej sytuacji oraz zamysłów i kompetencji osoby planującej zakup. Zachętą z pewnością jest obniżka ceny nieruchomości. Jednak sprzedaż mieszkania zajmowanego przez kłopotliwego lokatora wcale nie jest prosta i należy uzbroić się w cierpliwość.

   Sprzedaż mieszkania z lokatorem czy to się opłaca? Odpowiedź na to pytanie wynika z wielu czynników. Dużo zależy tu od tego z jakich przyczyn sprzedaż mieszkania wynika. Inną kwestią jest to, w jakim stanie znajduje się dana nieruchomość. W wypadku, gdy lokal jest zadbany i usytuowany w dobrym miejscu, można liczyć na większe zainteresowanie ofertą zakupu. Należy jednak pamiętać, że nabycie mieszkania z lokatorem nie równa się zakupowi bez niego. W dalszym ciągu nowy właściciel może czuć się mało swobodnie. w każdym przypadku to

   Jak sprzedać mieszkanie z zameldowanym lokatorem

   Jak zabezpieczyć się przed kupnem mieszkania z lokatorem? Najbezpieczniejszą i idealną sytuacją jest ta, gdy sprzedajemy mieszkanie bez osoby zamieszkującej lokal. Jednak nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza, gdy właścicielowi zależy na czasie. Może okazać się, że przewidywana jest szybka sprzedaż mieszkania z lokatorem. Co należy w takiej sytuacji zrobić i czy należy się tego obawiać?

   Czy zakup mieszkania z lokatorem legalny? Sprzedaż mieszkania z lokatorem a prawo

   Nie zawsze hasło, które brzmi groźnie, faktycznie takie jest. W tym przypadku sprzedaż mieszkania z lokatorem na rynku wtórnym jest możliwa i może okazać się prosta. Do sytuacji takiej może dojść, gdy właściciel danego mieszkania lub domu sprzedaje swoją własność z najemcą. W takim przypadku może okazać się, że wystarczy poczekać do chwili zakończenia przewidzianego w umowie najmu. Po tym czasie, wynajmujący po prostu opuszcza zamieszkujący dotychczas lokal. Tym samym nowy nabywca staje się posiadaczem własności na własny użytek.

   Kupno mieszkania z lokatorem a eksmisja

   Notowane są sytuacje, gdy niezbędna może okazać się eksmisja lokatora. W takim wypadku należy dostosować się do postanowień sądu. Nie można przeprowadzić jej wedle własnego uznania. Konieczne jest wystąpienie do sądu i to on wydaje taką decyzję. Gdy lokator nie chce się dostosować do otrzymanego wyroku w takim wypadku konieczne są następne kroki. Właściciel musi wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności i kolejno z tytułem wykonawczym udać się do komornika.

   Szybka sprzedaż mieszkania z lokatorem

   W przypadku, gdy zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, konieczne wydaje się skorzystanie z doświadczenia innych. W tym przypadku jedyną możliwości wydaje się wsparcie skupu nieruchomości. Pracujący tam specjaliści będą wiedzieć, jak można przeprowadzić sprzedaż mieszkania z lokatorem współwłaścicielem. Tym samym wiedzą oni, jak poradzić sobie w każdej innej sytuacji.

   Jak znaleźć chętnych na zakup mieszkania z lokatorem?

   Znalezienie chętnych na zakup mieszkania z lokatorem rodzi pewne trudności. Jednak nie jest niemożliwy. W wypadku braku zainteresowanych nabywców można skorzystać z usług skupu nieruchomości. Można zwrócić uwagę, że zaproponowana przez nich cena nie będzie różniła się od tej, jaką uzyskamy sami. W przypadku kupno mieszkania z lokatorem decyzją wiążącą jest właśnie cena. Nabywcy mają świadomość z czym ona się wiąże.

   Sprzedaż mieszkania z lokatorem, czy to się opłaca?

   Tutaj najważniejsze jest dokładne sprecyzowanie określenia „opłaca się”. Z pewnością lokal, który zamieszkują nadplanowi lokatorzy dokłada pewnych problemów. Jednakże należy zauważyć, że można nabyć go taniej, aniżeli po standardowo przyjętej cenie. W związku z tym okazuje się, iż nawet mieszkanie znajdujące się w centrum miasta może być kupione w okazyjnej stawce. Może okazać się to kusząca propozycja.

   Czy możliwe jest kupno mieszkania z lokatorem bez wiedzy kupującego?

   Sytuacja, gdy kupujący nabywa mieszkanie bez świadomości, że znajduje się w nim współlokator jest mało prawdopodobna. Oznacza to bezpieczeństwo i zapewnienie spokoju. Nabywca musi być poinformowany o każdej osobie zameldowanej na dany adres. W takim przypadku otrzymuje informację np. czy do lokalu przypisana jest dożywotnia służebność mieszkania.

   Czy lokator może utrudnić sprzedaż mieszkania?

   Niestety należy wziąć pod uwagę, że niechciany lokator może utrudniać cały proces sprzedaży. W takich wypadkach obowiązuje zasada: pozbądź się niechcianego lokatora przed sprzedażą! W każdej sytuacji sporządzone zostały przepisy, które wskazują, jak należy postępować. Z pewnością inne okoliczności zaistnieją, gdy przebywa w nim osoba wynajmująca dany lokal, a inna, gdy pozostaje w nim lokator, któremu użyczyliśmy mieszkanie na pewien czas.

   Jakie są wady sprzedaży mieszkania z lokatorem? W jaki sposób można znaleźć chętnych na zakup mieszkania z lokatorem? Z pewnością zbycie takiego lokalu jest dużo trudniejsze, niż sprzedaż mieszkania bez wspomnianego obciążenia. Niewątpliwie sytuacja wymaga, aby liczyć się z koniecznością znacznego obniżenia ceny. Właściciel powinien wziąć pod uwagę cenę podobnej nieruchomości na rynku wtórnym i określić ile powinna ona wyglądać po obniżce. Zazwyczaj możliwa jest sprzedaż mieszkania z lokatorem, właśnie dzięki takiemu zabiegowi.

   Sposób na sprzedaż mieszkania z zameldowanym lokatorem – wady sprzedaży mieszkania własnościowego z lokatorem

   Czy można sprzedać mieszkanie z zameldowanym lokatorem? Ile faktycznie kosztuje kupno mieszkania z lokatorem? Ustawodawstwo polskie faktycznie uwzględnia sytuację, gdy nabywca kupuje mieszkanie lub dom z przypisanym do niego lokatorem. Nie są to odosobnione przypadki. Warto szukać wtedy satysfakcjonującego rozwiązania. Zastanowić się, czy taki zakup faktycznie się nam opłaca.

   Kupno mieszkania z lokatorem, co dalej?

   Czy warto sprzedać mieszkanie z lokatorem? Kupiłem mieszkanie z lokatorem i co dalej? Takich pytań jest wiele, ponieważ sytuacja wydaje się być trudna dla wielu osób. Jak wygląda umowa kupna mieszkania z lokatorem? Tutaj wiele zależy od tego, z jakiej przyczyny niechciany lokator przynależy do danej nieruchomości. Czy wynika to z najmu okazjonalnego, długoterminowego, bądź lokatorowi przysługuje dożywotnia służebność mieszkania. Warto sprawdzić takie szczegóły i odpowiednio się zabezpieczyć.

   Ułatwienie sprzedaży mieszkania z lokatorem

   Jak ułatwić sprzedaż mieszkania z lokatorem? Czy warto stawiać na pozbycie się lokatora przed sprzedażą mieszkania? Najłatwiejszym sposobem będzie znalezienie i skorzystanie z pomocy skupu nieruchomości z lokatorami. Podmiot ten będzie zainteresowany pomocą w takim przypadku. Rozwiązanie to znacznie przyspieszy przeprowadzenie sprzedaży mieszkania. Jak to możliwe? Skup posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, jak należy postępować w takim przypadku.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket