Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Kompleksowy przewodnik po wykupie zadłużonego mieszkania od spółdzielni

   Niekiedy w przestrzeni publicznej pojawiają się ogłoszenia o sprzedaży zadłużonego lokalu mieszkalnego. Co faktycznie oznacza ten termin? Czym jest wykup zadłużonego mieszkania w praktyce? I czy transakcja taka jest bezpieczna? Zapraszam do dalszej części artykułu.

   Rozumienie procesu wykupu zadłużonego mieszkania od spółdzielni

   Czy sprzedaż zadłużonego mieszkania spółdzielczego jest w ogóle możliwa? Odpowiadamy – tak, istnieje taka możliwość. Jednak w tym wypadku funkcjonują dwa różne rodzaje nieruchomości spółdzielczych:

   • spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania,
   • spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania.

   Warto mieć tutaj świadomość, że są to dwie odrębne konstrukcje prawne i różnią się one od siebie. Posiadanie takich praw jest zbywalne, podlegają egzekucji oraz dziedziczeniu.

   Co więc oznacza 'wykup zadłużonego mieszkania od spółdzielni’? Jest to nie mniej nie więcej, a odkup od spółdzielni mieszkaniowej konkretnego lokalu. W rezultacie transakcji nabywca staje się właścicielem nieruchomości, która została zadłużona.

   Jakie są ryzyka związane z kupnem zadłużonego mieszkania? Co warto wiedzieć?

   Kluczowe etapy procesu wykupu zadłużonego mieszkania od spółdzielni przede wszystkim opierają się na chęci obu stron transakcji. Zarówno właściciel mieszkania, jak i potencjalny nabywca muszą chcieć, aby do takiego przedsięwzięcia doszło. Niewątpliwie zawarta decyzja ma określone konsekwencje prawne.

   Jakie dokumenty są istotne, gdy dochodzi do wykupu zadłużonego mieszkania od spółdzielni? Tak, jak w przypadku standardowej transakcji kupno-sprzedaż kluczowa jest tu księga wieczysta. Dokument ten zawiera podstawowe informacje dotyczące obiektu mieszkalnego. Z księgi wieczystej można dowiedzieć się między innymi, czy istnieje obciążenie hipoteczne.

   Ustanowiona hipoteka może dotyczyć zarówno zadłużenia wobec spółdzielni, jak i banku, gdzie zaciągnięty był kredyt. W jednym, jak i drugim przypadku właściciel lokalu musi uzyskać promesę.

   Zakup zadłużonego mieszkania na kredyt. Czy można kupić zadłużone mieszkanie na kredyt?

   Spółdzielnia zadłużone mieszkania może dopuścić do sprzedaży i w taki sposób nie generować dalszych strat. W dalszym ciągu długi mieszkania na rzecz spółdzielni lub niespłacone raty kredytu hipotecznego są własnością dłużnika. Tak, więc z założenia spółdzielnia nie może domagać się od nowego właściciela, aby to on regulował zadłużenie wobec spółdzielni. Zaległości czynszowe powstałe w wyniku braku wpływów od niewypłacanych lokatorów, nie mogą przechodzić na nowych właścicieli.

   Jak negocjować cenę zadłużonego mieszkania?

   Negocjacje muszą przekładać się na konkretne rozwiązania. W przypadku, gdy chodzi o kupno mieszkania na rynku wtórnym, należy dowiedzieć się o stan jego hipoteki. Ważne jest na przykład to, czy nie została zaplanowana licytacja komornicza mieszkania, czy jest to mieszkanie spółdzielcze własnościowe, jaki czynsz przewidziano. Takich zagadnień będzie wiele i przekładają się one na cenę danego lokalu.

   Jak otrzymać kredyt na wykup zadłużonego mieszkania?

   Ryzyka i wyzwania związane z kupnem zadłużonego mieszkania mogą budzić wiele wątpliwości. Dlatego też nie wszystkie banki będą zainteresowane udzieleniem kredytu na taką inwestycję. W takiej sytuacji najlepiej jest pytać u źródła, czyli odwiedzić placówkę banku i porozmawiać z kompetentnym pracownikiem. Ten powinien udzielić wyczerpujących informacji dotyczącej tego typu transakcji.

   Co zrobić, gdy na mieszkanie nałożone są wpisy komornicze?

   Jak radzić sobie z długami poprzedniego właściciela mieszkania? Kwestia ta stanowi problem, który może odstraszać potencjalnych kupujących. Nikt nie chce spłacać cudzych długów. Dlatego też trzeba szukać alternatywnych rozwiązań, pomagających w sprzedaży zadłużonego mieszkania. Propozycją taką jest między innymi skup zadłużonych nieruchomości. Z pewnością jest to wysoce bezpieczne rozwiązanie i nikt nie spodka się z odmową.

   Zakup lokalu spółdzielni jest dopuszczalna, nawet w przypadku istniejącego zadłużenia. Tak więc sprzedaż prawa do mieszkania spółdzielczego jest możliwa, podobnie jak jego przekazanie w formie darowizny.

   freepik export 20240615134545UhlY 1

   Jak sprzedać zadłużone mieszkanie spółdzielcze? Procedura sprzedaży zadłużonego mieszkania

   Bezsprzecznie mieszkanie obciążone zadłużeniem będzie trudniejsze w zbyciu. Jednakowoż cała procedura jest możliwa do wykonania. Tym samym istnieje możliwość, aby lokal zadłużony został sprzedany. Można uznać, że sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką niekiedy jest opłacalna. W tym przypadku należy indywidualnie rozpatrzeć każdą sytuację.

   Czy można wynająć zadłużone mieszkanie?

   Pytanie z pozoru wydaje się być banalne, jednak może przysporzyć wielu wątpliwości. Niemniej jednak tak, istnieje taka możliwość. Co więcej, może okazać się, że jest to genialne rozwiązanie na uregulowanie zadłużenia.

   Przede wszystkim przekształcenie mieszkania spółdzielczego we własnościowe, odbywa się na wniosek zainteresowanego tą koncepcją właściciela lokalu. Ustawodawca wskazuje, że ma on do tego prawo. Dalsze postępowanie w tej sprawie leży w gestii spółdzielni.

   Lokal, który ma mieć zmieniony status, nie może być obciążony finansowo. Wyklucza to widmo ustanowionej przez komornika licytacji. Tak, więc wizja „długi komornicze” dyskwalifikuje ubieganie się o zmianę statusu użytkowanego mieszkania.

   freepik export 20240615134701Le8w 1

   Przetargi organizowane przez spółdzielnię – wykup mieszkania spółdzielczego

   Jak przekształcić mieszkanie spółdzielcze w własnościowe? Czy takie przekształcenie jest w ogóle możliwe? W celu dokonania takiego przekształcenia właściciel zobowiązany jest złożyć pisemny wniosek do zarządu spółdzielni o zawarcie umowy o przekształcenie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w odrębną własność.

   Jakie są korzyści z przekształcenia mieszkania spółdzielczego w własnościowe? Zainteresowanie takim przekształceniem związane jest z korzyściami, jak zdobędzie właściciel lokalu spółdzielczego. W konsekwencji takiej konstrukcji zdobywa on:

   • większą swobodę w dysponowaniu posiadaną nieruchomością,
   • możliwość sprzedaży,
   • możliwość przekazania lokalu w darowiźnie,
   • zdolność dziedziczenia obiektu.

   Podsumowanie

   Zainteresowanie nabyciem lokalu w dobrej cenie jest ważne, szczególnie w przypadku dużej inflacji. Jednym ze sposobów zakupu takiego lokum są przetargi organizowane przez spółdzielnie. Jest to szansa zarówno dla spółdzielni, która zyskuje wypłacalnego lokatora, jak i dla nabywcy. Sprzedaż zadłużonego mieszkania spółdzielczego ma duże znaczenie dla dalszych inwestycji. Tym samym wykup zadłużonego mieszkania od spółdzielni, daje szansę innym.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket