Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Sprzedaż mieszkania – przepisy prawne

   Z tego artykułu dowiesz się, jak sprzedać mieszkanie z zameldowanym lokatorem. Bynajmniej nie jest to odosobniony problem i warto wiedzieć, jakie prawa nam przysługują. Dzięki temu wymeldowanie lokatora z mieszkania własnościowego, nie będzie wydawać się nierealne.

   Ważne jest tutaj prawo lokatorów, tak poprzednich, jak i nowych. Warto posiadać takie informacje. Mogą okazać się one kluczowe przy podejmowaniu tak istotnych decyzji, jak transakcje dotyczące nieruchomości. Tym samym uchronią nas one od kłopotów i zamartwiania się – co zrobić, aby uniknąć kupna mieszkania z lokatorem?

   Sprzedaż domu, gdy jest tam osoba zameldowana na stałe?

   Czy można sprzedać mieszkanie z zameldowanym lokatorem? Dobra wiadomość jest taka, że jest to możliwe! Gdy chodzi o kupno i sprzedaż mieszkania z lokatorem zameldowanym wszystko zależy od danej sytuacji. Najbardziej komfortowe położenie ma miejsce, gdy zamieszkująca dany obiekt osoba dobrowolnie go opuści. Jednak zdarzają się sytuacje, że takiego zamiaru nie ma.

   Kupiłem mieszkanie z lokatorem, który nie chce się wyprowadzić? W takim wypadku konieczna staje się eksmisja sądowa. Długość całego procesu eksmisji lokatora jest zależna od tego, czy osoba ma, gdzie się wyprowadzić. Duże znaczenie ma również jej dobra wola. W wypadku, gdy gmina nie przyznała lokalu zastępczego pojawiają się schody a eksmisja przedłuża się. Co ważne, nowi właściciele mogą ubiegać się o rekompensatę pieniężną. Podsumowując, finalizacja wymeldowania lokatora wymaga niekiedy czasu i cierpliwości.

   Pamiętaj! Lokator ma prawo mieszkać pod danym adresem, dopóki nie otrzyma lokalu zastępczego!

   Czy licytacja domu z zameldowaną osobą to jedyne wyjście? Warto zastanowić się, jaki są korzyści oraz wady takiej transakcji. Dla niektórych właścicieli będzie to możliwość pozbycia się niechcianego problemu, nie trzeba już troszczyć się o prawa osoby zameldowanej. Inni widzą w tym przede wszystkim stratę. Z drugiej strony, należy mieć świadomość, że w przypadku licytacji mieszkania można nabyć atrakcyjny lokal. Problem jednak pozostaje – co zrobić z lokatorem zameldowanym wcześniej?

   sprzedaż mieszkania z lokatorem

   Czy sprzedaż notarialna mieszkania z lokatorem jest prawnie możliwa?

   Czy sprzedaż lokalu, gdzie mieszka lokator jest legalna? Przepisy prawa pozwalają na sprzedaż domu z zameldowanym lokatorem. Możliwa jest również sprzedaż mieszkania z osobą zameldowaną. Nie ma więc znaczenia o jaki typ nieruchomości chodzi. W obu przypadkach właściciel lokalu musi liczyć się z tym, że będzie konieczna obniżka ceny nieruchomości. Dzieje się tak, bowiem jest to główny czynnik, który może przyciągnąć potencjalnych klientów.

   Nie da się ukryć, iż każdy woli nabyć mieszkanie bez konieczności przyjęcia ponadplanowych osób. Czynnikiem zachęcającym do zwrócenia uwagi na lokal z osobą zameldowaną na stałe, jest właśnie niska cena. Brak chętnych na zakup danej nieruchomości, oznacza brak możliwości pozbycia się niechcianego lokum. Czy jednak to koniec i właściciel nie ma szans na sprzedaż mieszkania?

   Mamy dobrą wiadomość, bo okazuje się, że taka transakcja jest możliwa! W takim wypadku pewnikiem jest skup nieruchomości. Będzie on w stanie zakupić mieszkanie z zameldowanym lokatorem. A także zniszczone, gdzie brak osób zameldowanych lub chodzi o mieszkanie z licytacji komorniczej.

   Czy można pozbyć się lokatora? Lokator a prawo

   Czy można sprzedać mieszkanie z zameldowaną osobą? Tak, istnieje szansa, aby sprzedać nieruchomość z zameldowaną osobą, jednak w praktyce nie jest to łatwe. Może spowodować to utrudnienia w sprzedaży mieszkania. W każdym wypadku najlepiej pozbyć się lokatora i dopiero wtedy przeprowadzić transakcję.

   Co robić, gdy niechciany lokator zajmuje mieszkanie? Czy osoba zameldowana ma prawo do mieszkania po dokonaniu zakupu przez nowego nabywcę? Odpowiedź na te frapujące pytania jest zaskakująca. Prawo mówi wyraźnie, że zameldowanie pod wskazanym adresem, jest potrzebne jedynie w celu ewidencji. Co to oznacza w praktyce?

   Nawet, gdy kupiliśmy mieszkanie z zameldowanym lokatorem nie oznacza to, że jesteśmy na przegranej pozycji. W takim przypadku nowy właściciel musi udać się do właściwego urzędu (gminy bądź miasta) i pokazać swój akt własności. Ponadto prosi on o wymeldowanie osoby, która tam nie przebywa a jest zameldowana. Stanowi to podstawę do wykreślenia osoby, która już tam nie jest fizycznie obecna. Jednak należy mieć świadomość, że procedura wymeldowania, nie w każdej sytuacji jest tak komfortowa i niekiedy należy uzbroić się w cierpliwość.

   Zameldowane dorosłe dzieci i co dalej? Czy można kupić mieszkanie w takim wypadku?

   W przypadku dzieci sytuacja jest wyjątkowa. Tutaj ich zameldowanie następuje niejako automatycznie. Dlaczego tak się dzieje? Kontekst tego faktu jest prosty. Dziecko po urodzeniu z urzędu jest meldowane w tym samym miejscu zamieszkania, gdzie rodzice.

   Jednak, może pojawić się sytuacja, gdy rodzice chcą, aby zameldowane dzieci opuścił dany lokal. W jakim wypadku tak się dzieje? Niejednokrotnie jest to spotykane, kiedy w sposób rażący narusza ono istniejące normy. Powoduje to niemożliwość wspólnego zamieszkiwania, staje się ono nazbyt uciążliwe. Co można zrobić w takich okolicznościach? Czy jest możliwa eksmisja lokatora?

   Z pewnością cała procedura musi być odpowiedzą na decyzję sądu. Jakie kroki należy wtedy podjąć?

   1. Matka lub ojciec występuje z powództwem o eksmisję pełnoletniego dziecka.
   2. Przedstawienie dowodów (np. dokumenty, zdjęcia), że dziecko faktycznie dopuszcza się rażących nadużyć.
   3. Wygrana sprawa oznacza uzyskanie orzeczenia o nakazaniu opuszczenia lokalu.

   Jednakowoż może okazać się to działanie niewystarczające. W takim wypadku właściciel nieruchomości może udać się do komornika sądowego, aby ten podjął decyzję eksmitowania lokatora. Odbywa się to w następujących krokach:

   1. Uciążliwy lokator otrzymuje komornicze wezwanie, do dobrowolnego opuszczenia mieszkania w ustalonym terminie.
   2. Gdy lokator dobrowolnie nie opuści mieszkania, komornik przeprowadza eksmisję.
   3. Rzeczy osobiste będące własnością lokatora, zostają przetransportowane na nowe miejsce zamieszkania.
   there s no place like home

   Sprzedaż nieruchomości w trakcie wynajmu – podpisanie umowy?

   Jak przebiega transakcja, gdy należy wypowiedzieć umowę najmu lokatorom? Czy zameldowanie w domu całkowicie wyklucza jego sprzedaż? Należy rozgraniczyć tu dwie odmienne od siebie sytuacje. Kupno domu z lokatorem zameldowanym nie jest tym samym, czym sprzedaż lokalu wynajmowanego. W konsekwencji umowa kupna-sprzedaży jest obłożona innymi przepisami oraz uwarunkowaniami.

   Z pewnością sprzedaż wynajmowanej nieruchomości jest dużo łatwiejsza. Wynajmujący przebywa w nim na ustalonych warunkach. Dodatkowo jest to ograniczone czasowo. W wypadku, gdy właściciel chce, aby wynajmujący opuścił lokal przed ustalonym terminem musi nastąpić wypowiedzenie umowy najmu.

   A może zakup mieszkania na wynajem? Jest to jedna z wielu opcji zapewniająca dochód pasywny. W takiej sytuacji duże znaczenie będzie miała cena nieruchomości. Faktycznym zainteresowaniem będą cieszyły się lokale, które z jakichś powodów są tańsze. Może dotyczyć to:

   • otrzymanego mieszkania w spadku,
   • lokalu, gdzie występuje problem eksmisji osób,
   • domów/mieszkań zadłużonych.

   Pozostaje dopełnienie formalności sprzedaży i mieszkanie zyskuje nowego właściciela.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket