Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Oddam mieszkanie za darmo: Kompleksowy przewodnik na temat bezpłatnego oddawania nieruchomości

   Czy oddanie nieruchomości ma sens? Jak w ogóle przeprowadzić taką procedurę i czy jest ona bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiedź znaleźć można w poniższym artykule. Zapraszam do lektury!

   Czym jest oddanie mieszkania za darmo?

   Można uznać zwrot „oddam mieszkanie za darmo” za pewnego rodzaju skrót myślowy. W tym wypadku właściciel oddaje obiekt mieszkalny, które generuje więcej problemów, niż zysków.

   Przykład: Pani Wiktoria chce sprzedać swoje mieszkanie, ponieważ wymaga ono generalnego remontu. Życie w nim stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia właścicielki. Kobieta nie ma jednak wystarczających środków na pokrycie niezbędnych napraw.

   W takiej sytuacji, pani Wiktoria może podjąć próby sprzedaży posiadanego lokalu. Kobieta musi jednak uwzględnić, że jego wartość, a tym samym otrzymana suma, będą niższe niż cena rynkowa nowego lokalu.

   Definicja i podstawowe zasady oddawania mieszkania za darmo

   Jak już wspomniano, oddanie posiadanej nieruchomości będzie wiązać się z rekompensatą pieniężną. Środki uzyskane z takiej transakcji mogą zostać przeznaczone na bieżące potrzeby lub uregulowanie zadłużeń. Tutaj decyzja zależy od posiadacza lokalu, do którego prawa przekazuje.

   Dlaczego ludzie decydują się na oddanie mieszkania za darmo?

   Można zauważyć, że przyczyn dla których ludzie decydują się oddać swoje lokum, jest wiele. Może być to związane z rosnącymi kosztami utrzymania lub chęcią przepisania mieszkania na dzieci. W tym ostatnim wypadku lokal nawet po śmierci głównego właściciela w dalszym ciągu pozostanie w rodzinie. Może, więc chodzić o zabezpieczenie się.

   Proces oddawania mieszkania za darmo

   Prawidłowe przekazanie praw do posiadanej nieruchomości następuje adekwatnie do innych tego typu spraw. W tym wypadku sugeruje się, aby skorzystać z pomocy osób doświadczonych. Można zdobyć tego rodzaju informacje np. w skupie nieruchomości. Pracujący tam pośrednicy będą w stanie udzielić wyczerpujących informacji.

   Czy istnieją jakiekolwiek ukryte koszty związane z oddaniem mieszkania za darmo?

   Może rodzić się tu pytanie, czy takie „oddanie” lokalu jest dla właściciela zupełnie darmowe i nie ma ukrytych kosztów. W rzeczywistości takie postępowanie może jeszcze przynieść jego właścicielom korzyści finansowe. Jak to możliwe? Otóż odpowiadam, podmiot, który zdecyduje się przyjąć taki lokal, wypłaci ustaloną sumę pieniędzy. Tę będzie można spożytkować wedle uznania.

   freepik export 20240615133933WQOH 1

   Prawne aspekty oddawania mieszkania za darmo

   Z prawnego punktu widzenia takie przekazanie praw do lokalu mieszkalnego jest dopuszczalne. Tym samym właściciel odzyskuje spokój i pewność, że kończą się jego problemy z nieruchomością. Nie musi on już troszczyć się o remonty i odpłaty z nim związane.

   Oddam za darmo dom lub mieszkanie

   Co wiąże się z oddaniem nieruchomości innej osobie? W takim wypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę, na to, że przestaje się być jej właścicielem. W każdej sytuacji konieczne jest przestrzeganie obowiązujących przepisów. Tak, więc osoba oddająca nieruchomość powinna sprawdzić, jakie dokumenty są wymagane. Następnie powinna je zgromadzić, a umowę przekazania praw podpisać u notariusza.

   Czy można odzyskać mieszkanie po oddaniu go za darmo?

   Przez hasło „oddam za darmo” nieruchomość można również rozumieć, przekazanie jej jako formę darowizny. Tutaj osoba obdarowana (nowy właściciel) faktycznie otrzymuje przedmiot darowizny bez kosztów własnych.

   Otrzymując darowiznę, dopuszcza się sytuację, gdy zostaje ona odwołana. Dopuszczalne są dwie możliwości:

   • odwołanie darowizny niewykonanej,
   • odwołanie darowizny wykonanej.

   Przyczyną odwołania darowizny są sytuacje nadzwyczajne, które wpływają na życie darczyńcy. Przykład stanowi: utrata pracy, ciężka choroba, inne sytuacje losowe. Uzasadnieniem takiej możliwości jest to, iż darczyńca nie może stracić na swojej hojności wobec drugiego człowieka.

   Zalety i wady oddawania mieszkania za darmo

   Niewątpliwie „oddawanie mieszkania za darmo” wiąże się z określonymi konsekwencjami. Podobnie, jak każda tego typu decyzja ma swoje wady oraz zalety. Należy, więc dobrze przygotować się do tego kroku i przemyśleć swoje działanie.

   Jakie korzyści przynosi oddanie mieszkanie za darmo?

   Przekazując nieodpłatnie prawa do lokalu, właściciel nie musi już troszczyć się o dany obiekt. Tym samym nie ponosi on już opłat związanych z użytkowaniem (np. czynsz, bieżące rachunki), a także związanych z koniecznymi remontami. Z tej perspektywy zyskuje on na przekazaniu swoich praw do mieszkania lub domu.

   Jakie są potencjalne ryzyka związane z oddaniem mieszkania za darmo?

   Dobra wiadomość jest taka, że właściciel nie ryzykuje, oddając swoją nieruchomość. Co więcej, można zyskać na takiej transakcji. Jak to możliwe? Otóż osoba posiadająca lokal lub udziały w nim może przestać ponosić wydatki z nim związane.

   Przykład: Pan Marek wraz z panią Hanną odziedziczyli w spadku udziały w nieruchomości. Po pewnym czasie wspólne ustalenia i mieszkanie razem okazało się przyczyną samych konfliktów. W międzyczasie okazało się, że mieszkanie wymaga dużego remontu.

   Najlepszym rozwiązaniem dającym dużą niezależność finansową oraz spokój jest sprzedaż posiadanej części. Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji jest skup nieruchomości, który posiada zasoby finansowe oraz wiedzę, jak taką transakcję przeprowadzić.

   152152 1

   Jak rozumieć: oddam mieszkanie za darmo

   Faktyczne oddanie nieruchomości może oznaczać jego sprzedaż, gdy:

   • nieruchomość wymaga generalnego remontu,
   • lokal ma obciążoną hipotekę,
   • toczy się w stosunku do lokalu postępowanie komornicze,
   • właściciel posiada tylko część udziałów w lokalu,
   • mieszkanie ma duże zadłużenie.

   Jakie są najczęstsze powody oddawania mieszkania za darmo?

   Oddam mieszkanie i co dalej? Tutaj wiele zależy od sytuacji konkretnej osoby, każda z nich jest wysoce indywidualną kwestią.

   Przykład: Pani Ola ma duże zadłużenie hipoteczne, wynikające z utraty stałego źródła dochodu. W związku z dużą inflacją i znacznym podniesieniem rat kredytu zaciągniętego na mieszkanie pojawiła się wizja licytacji komorniczej.

   W tej sytuacji pani Ola postanowiła skontaktować się ze skupem nieruchomości, gdzie uzyskała niezbędne informacje. Ponadto skup zaproponował jej niezwykle korzystne rozwiązanie, które pozwoli jej wyjść z patowej sytuacji.

   Podsumowanie

   Niewątpliwe decyzja o oddaniu nieruchomości musi być dobrze przemyślana. W tym przypadku nie można wycofać się z podjętej decyzji, która ma określone konsekwencje prawne. Należy pamiętać, że nawet w trudnej sytuacji istnieją korzystne dla właściciela rozwiązania.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket