Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Zakup zadłużonego mieszkania – co warto sprawdzić przed zakupem?

   Czy warto przeglądać oferty sprzedaży zadłużonych mieszkań? Czy sprzedaż zadłużonego lokalu ma sens? Na tym polu pojawia się wiele wątpliwości. W każdym wypadku należy rozważyć dany przypadek indywidualnie. Bynajmniej zwraca się uwagę, że z założenia istnieje taka możliwość. Co więcej, może się ona okazać niezwykle korzystną dla obu stron transakcji.

   Jak zatem sprawić, aby taki zakup był bezpieczny? Co warto wiedzieć o tego rodzaju umowie kupna-sprzedaży? Szczegóły w dalszej części tekstu.

   Sprzedaż zadłużonego mieszkania

   Jak można sprzedać mieszkanie z zadłużeniem? Czy to w ogóle jest legalne? Tak, w polskim prawie istnieje możliwość sprzedaży oraz zakupu zadłużonej nieruchomości. Okazuje się, że może to stać się niemałą okazję dla osób zainteresowanych. Tak dla nabywcy, jak i właściciela posiadającego długi. Ale czy aby na pewno?

   Niższa cena z reguły oznacza pewne wady, jak obciążenie lokalu prawami osób trzecich. Jednak jest ona również okazją dla potencjalnych nabywców. Niemniej jednak nie zwalnia to kupujących z weryfikacji i zapoznania się ze stanem prawnym nieruchomości. Poza oczywistymi korzyściami dla nabywcy zyskuje także właściciel zadłużonego mieszkania. Za sprawą transakcji może uregulować posiadane zadłużenie i pozbyć się problemu. Szczególna sytuacja ma miejsce w przypadku widma licytacji komorniczej. Dzięki samodzielnej sprzedaży takiego lokalu właściciel może osiągnąć większe wpływy.

   dining area comfortable studio flat hotel room

   Chcesz kupić zadłużone mieszkanie?

   Warto zaznaczyć, że zaległości finansowe właściciela lokalu mogą pojawiać się z różnych przyczyn. Podobnie jak powstają one w stosunku do różnych podmiotów. Zadłużenie mieszkania może być notowane na rzecz:

   • Urzędu Skarbowego,
   • ZUS,
   • banku,
   • spółdzielni mieszkaniowej,
   • wspólnoty mieszkaniowej.

   Chcąc kupić daną nieruchomość, konieczne jest zweryfikowanie istniejących dokumentów w tym względzie. W takim wypadku konieczne jest sprawdzenie zapisów w księdze wieczystej. To tutaj znajdą się zapisy m.in. o długach ciążących na lokalu, obciążenie kredytem, toczących się postępowaniach lub licytacji komorniczej. Wszystkie one są niezwykle ważne i wpływają na wartość lokalu.

   Kupno mieszkania – ryzyka związane z transakcją. Jak można negocjować cenę mieszkania z długiem?

   Z pewnością istnieje możliwość negocjowania ceny, gdy chodzi o kupno mieszkania z zadłużeniem. W tym przypadku są inne warunki, aniżeli w przypadku zakupu lokalu bez niego. Jednak co do zasady jest ona możliwa. Wszelako, gdy brak nam doświadczenia w tym względzie, można skonsultować się ze specjalistą. Ten doradzi i wytłumaczy, jak prowadzić takie negocjacje lub zrobi to w naszym imieniu. Można go szukać w m.in. w skupie mieszkań.

   Cena zakupu mieszkania będzie wtedy odpowiednio niższa. Wierzyciel, a zarazem właściciel zadłużonego lokalu liczy się z tym faktem. Podobnie jest, gdy decydujemy się na kupno zadłużonego mieszkania w spółdzielni. Taka niższa cena ma na celu przyciągnięcie potencjalnych nabywców. Opcja samodzielnej sprzedaży niemal w każdym przypadku, będzie bardziej opłacalna. Jako alternatywa jawi się zbycie obiektu na licytacji komorniczej.

   Wykreślenie hipoteki – jak sprawdzić czy mieszkanie ma zadłużenie?

   Nieruchomość zadłużona hipoteką, co robić? Należy pamiętać, że istniejące zadłużenie hipoteką nie jest przeciwskazaniem do zbycia mieszkania. Jednak wymaga od kupującego więcej zachodu, aniżeli zakup bez istniejącego obciążenia hipoteką. Podstawą w tym wypadku będzie spłacenie zadłużenia i doprowadzenia do wykreślenia zapisów ciążących na nieruchomości. Oczywiście wszystko musi przebiegać w zgodzie z przepisami prawa. Wszelkie odstępstwa są niedopuszczalne.

   Co sprawdzić przy kupnie zadłużonego mieszkania? Jak już wspomniano, istotne jest sprawdzenie księgi wieczystej. Zapisy w niej istniejące mogą wskazywać, jakie problemy ma dany obiekt. Tym samym ukaże nam się prawny stan nieruchomości. Jeśli lokal jest obciążony kredytem hipotecznym lub zadłużeniem innego rodzaju, znajdziemy tam odpowiedni zapis.

   27682

   Kto udziela kredytów na zakup takiego lokalu?

   Czy można uzyskać kredyt na zadłużone mieszkanie? Generalnie istnieje możliwość uzyskanie kredytu na zakup mieszkania z zadłużeniem. Można o nim mówić, gdy istnieje:

   • zadłużenie spółdzielcze ,
   • hipoteka bankowa ,
   • zadłużenie komornicze ,
   • obciążenie prawami osób trzecich .

   Kredyt na taką nieruchomość jest udzielany w zależności od decyzji banku. Należy zauważyć, że każdy bank ma własną politykę w tej kwestii. Co może oznaczać brak zgody na udzielenie kredytu w przypadku, gdy planowany jest zakup nieruchomości obciążonej zadłużeniem. Jednak nie jest to domena wszystkich banków. Dlatego też warto indywidualnie przeanalizować plan zakupu mieszkania w danym oddziale bankowym.

   Czy warto kupić zadłużoną nieruchomość? Czy istnieje ryzyko przy kupnie zadłużonego mieszkania?

   Na zakończenie warto podsumować istniejące fakty:

   1. Czy warto kupić zadłużone mieszkanie?Ta kwestia jest sprawą wysoce indywidualną. W każdym przypadku warto przemyśleć, jakie wady i zalety wiążą się z taką transakcją.
   2. Czy można kupić mieszkanie od komornika?Zakup mieszkania bezpośrednio od komornika jest niemożliwy. Sprzedaż mieszkania obciążonego zadłużeniem jest przeprowadzana na licytacji komorniczej. W taki sposób można nabyć m.in. mieszkanie zadłużone hipoteką.
   3. Jak można znaleźć zadłużone mieszkanie?Kupno zadłużonej nieruchomości jest możliwe, gdy wyszukamy ofertę w przeglądarce lub gazecie. Można również odwiedzić skup mieszkań i zapoznać się z dostępnymi propozycjami.
   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket