Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Kupno mieszkania od komornika z lokatorami: przewodnik krok po kroku

   Kupno mieszkania od komornika z lokatorami może być atrakcyjną opcją dla osób poszukujących nieruchomości w niższej cenie. Jednakże, warto pamiętać, że taka transakcja wiąże się z pewnymi wyzwaniami, takimi jak konieczność rozwiązania problemu z niechcianymi lokatorami. W tym przewodniku przedstawimy krok po kroku, jak przebiega proces kupna mieszkania od komornika z lokatorami.

   W pierwszej kolejności warto zaznajomić się z ogłoszeniami o licytacjach komorniczych, które można znaleźć na stronach internetowych komorników sądowych oraz w prasie lokalnej. Następnie, przed przystąpieniem do licytacji, warto dokładnie przeanalizować dokumentację dotyczącą nieruchomości, taką jak akt notarialny, księga wieczysta czy plan zagospodarowania przestrzennego.

   W trakcie licytacji komorniczej, uczestnicy mają możliwość złożenia swoich ofert na kupno mieszkania. Warto pamiętać, że w przypadku wygranej licytacji, kupujący zobowiązany jest do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości w ciągu 7 dni od dnia licytacji. W przypadku braku wpłaty, komornik może unieważnić licytację i przeprowadzić ją ponownie.

   Po zakończeniu licytacji i wpłaceniu należności, kupujący staje się właścicielem nieruchomości. Wówczas, warto zwrócić uwagę na to, czy w mieszkaniu znajdują się lokatorzy. Jeśli tak, należy podjąć działania mające na celu rozwiązanie problemu z niechcianymi lokatorami. Można to zrobić na kilka sposobów, takich jak próba zawarcia porozumienia z lokatorami, wynajęcie prawnika specjalizującego się w sprawach eksmisji czy złożenie wniosku o eksmisję do sądu.

   W przypadku, gdy lokatorzy opuszczą mieszkanie, można przystąpić do jego remontu i adaptacji według własnych potrzeb. Następnie, można zamieszkać w nim samodzielnie lub wynająć je innym osobom. Warto pamiętać, że kupno mieszkania od komornika z lokatorami może być korzystne pod względem finansowym, jednakże wiąże się z koniecznością podjęcia działań mających na celu rozwiązanie problemu z niechcianymi lokatorami.

   Czy warto kupić mieszkanie od komornika?

   Kupno mieszkania od komornika może być atrakcyjną opcją dla osób poszukujących nieruchomości w niższej cenie. Jednakże, warto zastanowić się, czy kupno takiego mieszkania jest opłacalne i jakie są potencjalne korzyści oraz ryzyka związane z taką transakcją. W tym artykule przeanalizujemy te aspekty oraz porównamy proces kupna mieszkania od komornika z tradycyjnym procesem kupna.

   W przypadku mieszkania od komornika, jedną z głównych korzyści jest niższa cena nieruchomości. Mieszkania licytowane przez komorników są zazwyczaj oferowane z niższą ceną wywoławczą, co może pozwolić na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu procent w porównaniu z rynkową wartością nieruchomości. Jednakże, warto pamiętać, że cena ta może wzrosnąć w trakcie licytacji, w zależności od zainteresowania uczestników.

   Warto również zwrócić uwagę na to, że kupno mieszkania od komornika wiąże się z pewnymi ryzykami. Przede wszystkim, nabywca może nie mieć możliwości dokładnego sprawdzenia stanu technicznego mieszkania przed licytacją, co może prowadzić do nieprzewidzianych kosztów remontu. Ponadto, w przypadku mieszkań z lokatorami, nabywca musi liczyć się z koniecznością podjęcia działań mających na celu eksmisję niechcianych lokatorów, co może być czasochłonne i kosztowne.

   W niektórych sytuacjach, warto kupić mieszkanie od komornika. Przykłady takich sytuacji to:

   • osoby poszukujące nieruchomości do remontu i dalszej odsprzedaży (tzw. „flipping”)
   • inwestorzy poszukujący nieruchomości do wynajmu po przeprowadzeniu remontu
   • osoby poszukujące mieszkania do zamieszkania, które są w stanie zaakceptować pewne ryzyko związane z kupnem od komornika

   Podsumowując, czy kupno mieszkania od komornika jest opłacalne, zależy od indywidualnych oczekiwań i gotowości do podjęcia ryzyka. Warto dokładnie przeanalizować korzyści i ryzyka związane z taką transakcją oraz porównać je z tradycyjnym procesem kupna mieszkania. W niektórych przypadkach, kupno mieszkania od komornika może być korzystne pod względem finansowym, jednakże warto pamiętać o potencjalnych wyzwaniach związanych z taką transakcją.

   wepik export 20240108203743tX7R

   Licytacje komornicze nieruchomości: co musisz wiedzieć

   Z licytacji komorniczej można nabyć mieszkanie w atrakcyjnej cenie, jednak warto znać zasady i proces uczestnictwa w takim wydarzeniu. W tym rozdziale omówimy opis procesu licytacji komorniczej nieruchomości, porady dotyczące udziału w licytacji, jak znaleźć i wybrać mieszkanie do kupienia na licytacji komorniczej oraz prawa i obowiązki kupującego nieruchomość na licytacji.

   Licytacje komornicze nieruchomości są organizowane przez komorników sądowych, którzy mają za zadanie zaspokoić roszczenia wierzycieli poprzez sprzedaż nieruchomości dłużnika. Aby wziąć udział w licytacji, należy zgłosić się na nią osobiście lub przez pełnomocnika, złożyć wadium (zazwyczaj 10% wartości nieruchomości) oraz przedstawić dowód tożsamości.

   Przed uczestnictwem w licytacji mieszkania, warto dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku. Komornicy publikują ogłoszenia o licytacjach na swoich stronach internetowych oraz w lokalnej prasie. Warto również skorzystać z wyszukiwarek internetowych, które agregują ogłoszenia z różnych źródeł. Przy wyborze mieszkania do kupienia na licytacji komorniczej, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak lokalizacja, metraż, stan techniczny oraz ewentualne obciążenia prawne nieruchomości.

   W trakcie licytacji komorniczej, uczestnicy składają swoje oferty, zaczynając od ceny wywoławczej ustalonej przez komornika. Licytacja trwa do momentu, gdy żaden z uczestników nie złoży wyższej oferty. Następnie komornik ogłasza zwycięzcę, który zobowiązany jest do uiszczenia pełnej kwoty zakupu nieruchomości w określonym terminie (zazwyczaj 30 dni).

   Kupujący nieruchomość na licytacji ma prawo do jej przejęcia po uiszczeniu pełnej kwoty zakupu oraz wszelkich opłat związanych z przeprowadzeniem licytacji. Jednocześnie, kupujący ponosi odpowiedzialność za ewentualne długi związane z nieruchomością, takie jak zaległe czynsze czy podatki. Warto więc przed licytacją sprawdzić, czy nieruchomość nie jest obciążona żadnymi długami.

   Podsumowując, uczestnictwo w licytacji komorniczej może być korzystne dla osób poszukujących mieszkania w niższej cenie, jednak warto pamiętać o ryzykach związanych z taką transakcją. Przed udziałem w licytacji warto dokładnie przeanalizować oferty, sprawdzić stan techniczny i prawny nieruchomości oraz przygotować się na ewentualne wydatki związane z uregulowaniem długów czy przeprowadzeniem remontu.

   Co z lokatorami po licytacji komorniczej?

   Lokatorzy po licytacji komorniczej mogą stanowić problem dla nowego właściciela nieruchomości. W tej części omówimy możliwe scenariusze związane z lokatorami po licytacji komorniczej, prawa lokatorów oraz kroki, które można podjąć, gdy lokatorzy nie chcą opuścić mieszkania po licytacji.

   W przypadku zakupu mieszkania z lokatorem na licytacji komorniczej, istnieje kilka możliwych scenariuszy. Jeśli lokatorzy są dłużnikami, którzy stracili prawo do mieszkania na rzecz wierzyciela, zazwyczaj muszą opuścić nieruchomość. Jeśli jednak lokatorzy są najemcami, którzy zawarli umowę najmu z poprzednim właścicielem, ich prawa mogą być chronione przez prawo najmu.

   Prawa lokatorów po licytacji komorniczej zależą od konkretnej sytuacji. Jeśli lokatorzy są dłużnikami, którzy stracili prawo do mieszkania, zazwyczaj muszą opuścić nieruchomość. Jeśli jednak lokatorzy są najemcami, którzy zawarli umowę najmu z poprzednim właścicielem, ich prawa mogą być chronione przez prawo najmu. W takim przypadku, nowy właściciel może być zobowiązany do przestrzegania warunków umowy najmu, aż do jej wygaśnięcia.

   Jeśli lokatorzy po licytacji komorniczej nie chcą opuścić mieszkania, nowy właściciel może podjąć różne kroki. W przypadku dłużników, którzy stracili prawo do mieszkania, można wystąpić do sądu z wnioskiem o eksmisję. Jeśli jednak lokatorzy są najemcami, którzy zawarli umowę najmu z poprzednim właścicielem, nowy właściciel może być zobowiązany do przestrzegania warunków umowy najmu, aż do jej wygaśnięcia. W takim przypadku, eksmisja może być możliwa tylko po wygaśnięciu umowy najmu i w przypadku braku zawarcia nowej umowy z lokatorami.

   Podsumowując, co z lokatorami po licytacji komorniczej zależy od konkretnej sytuacji. Jeśli lokatorzy są dłużnikami, którzy stracili prawo do mieszkania, zazwyczaj muszą opuścić nieruchomość. Jeśli jednak lokatorzy są najemcami, którzy zawarli umowę najmu z poprzednim właścicielem, ich prawa mogą być chronione przez prawo najmu. W takim przypadku, nowy właściciel może być zobowiązany do przestrzegania warunków umowy najmu, aż do jej wygaśnięcia. W przypadku problemów z nieruchomością z niechcianym lokatorem, warto skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w prawie najmu i eksmisji.

   wepik export 20240108203841026d

   Jak pozbyć się niechcianych lokatorów po licytacji komorniczej?

   Możliwa eksmisja lokatorów po licytacji komorniczej może być konieczna, gdy osoba zamieszkująca lokal nie chce dobrowolnie opuścić nieruchomości. W takiej sytuacji, warto znać swoje prawa oraz działania, które można podejmować po licytacji komorniczej, aby rozwiązać problemy związane z niechcianymi lokatorami. W tym celu, przedstawiamy przegląd możliwości prawnych oraz porady dotyczące komunikacji z lokatorami.

   W przypadku dłużnika zamieszkującego mieszkanie, który stracił prawo do nieruchomości, eksmisja może być przeprowadzona na podstawie wyroku sądowego. Warto jednak pamiętać, że lokatorowi przysługuje lokal socjalny, jeśli spełnia odpowiednie kryteria. W takim przypadku, eksmisja może być przeprowadzona tylko po przydzieleniu lokalu socjalnego przez gminę.

   Jeśli natomiast lokatorzy są najemcami, którzy zawarli umowę najmu z poprzednim właścicielem, ich prawa mogą być chronione przez prawo najmu. W takiej sytuacji, warto spróbować nawiązać dialog z lokatorami i przedstawić im swoje plany dotyczące nieruchomości. Możliwe jest również wymeldowanie z mieszkania na podstawie wygaśnięcia umowy najmu lub jej wypowiedzenia przez nowego właściciela.

   W celu przyspieszenia procesu eksmisji lokatora, można podjąć następujące kroki:

   1. Skontaktować się z lokatorem i wyjaśnić sytuację, próbując dojść do porozumienia w sprawie dobrowolnego opuszczenia mieszkania.
   2. W przypadku braku porozumienia, zgłosić sprawę do sądu i wystąpić z wnioskiem o eksmisję.
   3. Jeśli sąd wyda wyrok eksmisyjny, zlecić komornikowi opróżnienie lokalu.

   Podsumowując, jak pozbyć się niechcianych lokatorów po licytacji komorniczej zależy od konkretnej sytuacji. W przypadku dłużników, eksmisja może być przeprowadzona na podstawie wyroku sądowego, natomiast w przypadku najemców, należy przestrzegać warunków umowy najmu. W każdym przypadku, warto nawiązać dialog z lokatorami i starać się dojść do porozumienia, aby uniknąć długotrwałych i kosztownych procesów sądowych.

   Kupno i sprzedaż mieszkania od komornika: jak przebiega transakcja?

   Kupno mieszkania od komornika to proces, który różni się od tradycyjnego zakupu nieruchomości. W przypadku ofert licytacji mieszkań komorniczych, nabywca musi być świadomy specyfiki takiej transakcji oraz związanych z nią ryzyk. W tym artykule omówimy, jak przebiega transakcja kupna i sprzedaży mieszkania od komornika oraz jakie są prawa i obowiązki nowego właściciela.

   Postępowanie egzekucyjne rozpoczyna się od ogłoszenia terminu licytacji przez komornika. Przed kupnem mieszkania, warto zapoznać się z zakupioną nieruchomością oraz sprawdzić jej stan prawny i techniczny. Należy również pamiętać, że kupno takiej nieruchomości wiąże się z ryzykiem związanym z ewentualnymi roszczeniami dłużnika lub jego domowników.

   W trakcie licytacji, uczestnicy składają swoje oferty, a zakup mieszkania następuje po wylicytowaniu najwyższej ceny. Następnie, nabywca zawiera z komornikiem umowę sprzedaży i wpłaca należność na konto komornika. Po zakończeniu postępowania egzekucyjnego, nowy właściciel otrzymuje tytuł własności nieruchomości.

   Koszty postępowania związane z kupnem mieszkania od komornika obejmują opłatę za udział w licytacji, koszty notarialne oraz ewentualne opłaty sądowe. Warto również uwzględnić koszty związane z ewentualnymi działaniami podejmowanymi w celu rozwiązania problemów z zameldowanym dłużnikiem lub jego domownikami.

   Nowy właściciel nieruchomości ma prawo do korzystania z mieszkania oraz do wynajmowania go innym osobom. Jednakże, w przypadku lokatorów na podstawie umowy najmu, nowy właściciel musi przestrzegać warunków tej umowy. W przypadku dłużnika zamieszkującego mieszkanie, nowy właściciel może podjąć działania mające na celu eksmisję dłużnika, o czym pisaliśmy w poprzedniej sekcji.

   Podsumowując, kupno i sprzedaż mieszkania od komornika to proces, który wymaga świadomości specyfiki takiej transakcji oraz związanych z nią ryzyk. Przed kupnem warto dokładnie zapoznać się z nieruchomością oraz sprawdzić jej stan prawny i techniczny. Należy również pamiętać o kosztach związanych z postępowaniem egzekucyjnym oraz ewentualnymi działaniami podejmowanymi w celu rozwiązania problemów z dłużnikiem lub jego domownikami.

   Podsumowanie – odpowiedź jak rozwiązać problemy?

   W artykule omówiliśmy kwestie związane z kupnem mieszkania od komornika z lokatorami. Przedstawiliśmy, czy warto zdecydować się na taką inwestycję oraz jakie są ryzyka związane z licytacjami komorniczymi. Omówiliśmy również, co dzieje się z lokatorami po licytacji komorniczej oraz jak pozbyć się niechcianych lokatorów. Na koniec, przedstawiliśmy proces kupna i sprzedaży mieszkania od komornika oraz jakie są prawa i obowiązki nowego właściciela.

   Ważne jest, aby przed zakupem mieszkania od komornika dokładnie zapoznać się z stanem prawnym i technicznym nieruchomości, a także z ewentualnymi roszczeniami dłużnika lub jego domowników. Należy również pamiętać o kosztach związanych z postępowaniem egzekucyjnym oraz ewentualnymi działaniami podejmowanymi w celu rozwiązania problemów z dłużnikiem lub jego domownikami.

   Podsumowując, kupno mieszkania od komornika z lokatorami to proces, który wymaga świadomości specyfiki takiej transakcji oraz związanych z nią ryzyk. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty oraz być przygotowanym na ewentualne problemy związane z lokatorami.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket