Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Eksmisja po licytacji komorniczej domu

   Niejednokrotnie w przestrzeni pojawia się termin licytacji lokalu lub eksmisji lokatorów. Czym właściwie są oba terminy? W jakich sytuacjach można je używać? Jak prowadzona jest eksmisja lokatora z wylicytowanego lokalu?

   Z artykułu dowiesz się: Jakie jest znaczenie tytułu wykonawczego? Komu przysługuje prawo do otrzymania lokalu socjalnego?

   Można zauważyć wiele istotny na rynku nieruchomości. Zostały one zapoczątkowane w czasie pandemii covid-19. W krótkim odstępie czasu pojawił się nowy problem – wojna na Ukrainie. Wszystko to spowodowało duże zapotrzebowanie na lokale socjalne.

   eksmisja po licytacji komorniczej

   Na czym polega eksmisja lokatora z wylicytowanego lokalu – eksmisja komornicza fakty i mity

   Czym jest tytuł wykonawczy po licytacji komorniczej? Tytuł wykonawczy stanowi istotny dokument, jeśli chodzi o wykwaterowanie. Dzieje się tak, ponieważ postępowanie egzekucyjne może zostać wszczęte wyłącznie na podstawie dokumentu zwanego tytułem wykonawczym.

   Jak przebiega procedura eksmisji po licytacji komorniczej mieszkania? Eksmisja lokatorów przebiega wedle ustalonego schematu, której końcowym efektem jest opróżnienie lokalu mieszkalnego. Procedura eksmisyjna przebiega w następujący sposób:

   1. Komornik wzywa lokatora do dobrowolnego opuszczenia mieszkania.
   2. Kolejne kroki komornika są podejmowane, gdy mija ilość czasu nakazującego opróżnienie lokalu .
   3. Faktyczna eksmisja komornika ma miejsce po tym czasie, gdy eksmitowany w dalszym ciągu przebywa w mieszkaniu. Wtedy to komornik usuwa rzeczy oraz prowadzone jest postępowanie eksmisyjne wobec lokatora.

   Decyzję odnośnie eksmitowania lokatora z wylicytowanego lokalu, jak i w każdej inne sytuacji podejmuje sąd rejonowy właściwy do miejsca zamieszkania lokatora. Kwestią istotną dla osób zamieszkujących taki obiekt jest to, czy otrzymają lokal zastępczy lub socjalny. Zabezpieczenie w formie miejsca zamieszkania, sprawia, że dana osoba zyska bezpieczną przestrzeń. Tym samym może przyspieszyć to cały proces zakładający obowiązek opróżnienia lokalu.

   Co robić, gdy kwestia wykwaterowania dotyczy osób, które wynajmują dany obiekt i z jakichś powodów za nią nie płacą? Przede wszystkim właściciel nieruchomości musi postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Musi on posiadać prawomocne postanowienie sąd, aby doszło do wykwaterowania a lokal został opuszczony. Jednak w niektórych sytuacja konieczna okazuje się cierpliwość, aż niechciani lokatorzy dostosują się do postanowienia sądu. Warto pamiętać, że w takim przypadku właścicielom przysługuje odszkodowanie za zajmowanie lokalu.

   Czy możliwe jest uniknięcie eksmisji po licytacji domu? Egzekucja opróżnienia lokalu

   Czym jest egzekucja po licytacji komorniczej? Egzekucją komorniczą jest nazywane zajęcie majątku dłużnika, w celu późniejszego zaspokojenia roszczeń wierzyciela. Uzyskane w ten sposób środki przeznaczone są na spłatę zadłużenia i pochodzą ze sprzedaży nieruchomości. W ten sposób dłużnik ma możliwość uregulować swoje długi.

   Możliwe jest zatrzymanie egzekucji komorniczej nieruchomości? Tak, istnieje taka możliwość. Wstrzymanie egzekucji komorniczej może polegać na jej zawieszeniu tudzież umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Można również nie pozwolić na jej prowadzenie, gdy dłużnik spłacił całość zadłużenia. Niemniej jednak może dojść do zawarcia ugody pomiędzy dłużnikiem a wierzycielem. Ta ostatnia możliwość także powoduje zatrzymanie egzekucji komorniczej.

   W każdym przypadku zarządzenia eksmisji lokator ma czas, aby się do niej odpowiednio przygotować. Osoba po licytacji komorniczej mieszkania może przebywać w danym obiekcie do czasu, gdy otrzyma nakaz opuszczenia lokalu. Dokument ten zawiera datę, gdy należy wyprowadzić się. Dopiero, gdy przekroczą zapisany tam termin, komornik na mocy postanowienia sądu może prowadzić czynności eksmisyjne. W takiej sytuacji nowy właściciel mieszkania czeka do chwili, gdy faktycznie osoby zamieszkujące je, wyprowadzą się.

   Eksmisja lokatorów do pomieszczenia tymczasowego – prawo do lokalu socjalnego

   Czy możliwa jest eksmisja gdy lokatorzy nie mają innego lokalu? Tak, istnieje taka możliwość. Prawo polskie przewiduje sytuację przeprowadzenia eksmisji z nieruchomości, gdy brak jest szans na lokal zastępczy. Brak perspektyw może wiązać się między innymi z brakiem odpowiednich obiektów w puli danej gminy.

   Jakie są wymogi dla pomieszczenia tymczasowego? Uzyskanie prawa do lokalu socjalnego z założenia jest łatwiejsze dla określonej grupy osób. W ich wypadku gmina zobowiązana jest wskazać lokal socjalny do zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych. Będą to:

   • kobiety z dziećmi,
   • kobiety w ciąży,
   • osoby niepełnosprawne,
   • osoby ubezwłasnowolnione wraz z opiekunem,
   • osoby bezrobotne,
   • renciści oraz emeryci.

   Oczywiście osoby te muszą spełnić szczegółowe wytyczne, które są wymagane przez organ zajmujący się przydziałem tychże lokali. Sam status osoby bezrobotnej lub posiadanie dzieci jest niewystarczające do stania się właścicielem lokalu socjalnego. Warunkiem zapewniającym możliwość ubiegania się jest:

   • nie posiadanie nieruchomości na własność lub jej posiadanie, ale nie spełnia ona obowiązujących kryteriów metrażu lub złe warunki do życia,
   • zameldowanie w danej gminie/mieście,
   • niskie dochody przypadające na rodzinę.

   Przyznany obiekt musi służyć zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika. W związku z ty warto przyjrzeć się wymogom tymczasowego pomieszczenia. Jedną z istotniejszych kwestii jest jego wielkość. Proponowana przestrzeń nie może być mniejsza niż 5 m2, z kolei w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego 10 m2. Z reguły gmina proponuje nieruchomości o niższym standardzie. Zagadnienia te reguluje kodeks postępowania cywilnego.

   Eksmisja po licytacji komorniczej a covid-19

   Zmiany w przepisach a eksmisja komornicza – eksmisja a covid. W czasie pandemii covid-19 miała miejsce niecodzienna sytuacji w wielu wymiarach. Duże zmiany były widoczne także, jeśli chodzi o nieruchomości. Z podawanych statystyk wynika, że poziom usunięcia lokatorów zmniejszył się o 50%. Co było tego faktycznym powodem? Powodem, dla, którego zabroniono przeprowadzania wykwaterowania był wprowadzony zakaz. Miał on na celu ochronę obywateli, a także było to rozwiązanie związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii.

   Czy faktycznie istnieje okres ochronny w którym eksmisja jest zabroniona? W trakcie pandemii covid-19 zakazano przeprowadzania usunięcia lokatorów. W rezultacie osoby, które dotychczas z powodzeniem żyły z najmu nieruchomości musiały zmierzyć się z nowymi realiami. Okazało się, że nie było mowy o usunięciu lokatora, nawet, gdy ten nie płacił. Tym samym niejednokrotnie dochodziło do absurdalnych sytuacji, gdy nowy nabywca lokalu na rynku wtórnym, nie mógł się do niego wprowadzić. W mieszkaniu pozostawał poprzedni właściciel, który zgodnie z nowymi przepisami mógł odmawiać opuszczenia lokalu.

   side view man handling couch while preparing move out

   Zakup mieszkania na licytacji komorniczej

   Czy warto kupić mieszkanie w ramach licytacji komorniczej nieruchomości? W tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tutaj wiele zależy od gustu i potrzeb osoby biorącej udział w licytacji. Bez wątpienia w taki sposób można nabyć mieszkanie w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednak częstokroć wiąże się to z różnego rodzaju problemami. Warto zauważyć, że pierwsza licytacja nieruchomości dłużnika zapewnia możliwość nabycia już od 75% obowiązującej ceny rynkowej. Wskazuje to, że wartość mieszkania z licytacji komorniczej będzie niższa niż standardowa.

   Z drugiej strony z licytacji komorniczej właściciel nieruchomości nie osiąga dużego wpływu. Dlatego też niejednokrotnie i tak, nie jest w stanie spłacić posiadanych długów. Można zauważyć, że istnieje inna opcja. A mianowicie, dłużnikowi przysługuje możliwość samodzielnej sprzedaży jeszcze przed licytacją. Może on również skorzystać z pomocy skupu nieruchomości.

   Jak wygląda kwestia zadłużenia względem wspólnoty po licytacji? Faktem jest, że większość sąsiadów płaci takie długi nieświadomie. Jak to możliwe? Statystyki pokazują, że mieszkańcy wspólnot rzadko pojawiają się na zebraniach lokatorów. Konsekwencją tego jest brak zaangażowania w sprawy dotyczące spółdzielni. Dlatego też mogą nieświadomie płacić istniejące zadłużenia względem wspólnoty po licytacji lokalu mieszkalnego.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket