Sprzedajesz nieruchomość? Zadzwoń do nas
+48 533 010 506
Bezpłatna wycena
czerwone podkreślenie
kobieta ze strzałką
Chcesz szybko sprzedać ?
Kupimy za gotówkę w 24H!
Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
zostaw swoje dane, pomożemy!  Jesteś właścicielem nieruchomości z problemem?
  zostaw swoje dane, pomożemy!   ręka trzymająca banknoty
   Gotówka od zaraz
   dokument na kartce z wykresami
   Umowa u Notariusza
   uścisk rok na tle tarczy
   Udana transakcja
   kotylion
   Solidna firma
   waga
   Pomoc Prawnika

   Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem? Kompleksowy przewodnik

   Sprzedaż mieszkania z kredytem – co warto wiedzieć? Odpowiednio do zmieniającej się sytuacji na rynku nieruchomości, zmieniły się zapotrzebowania klientów. Dziś w dalszym ciągu mieszkania są finansowane dzięki kredytom hipotecznym, jednak są one brane bardziej rozważnie. Z pewnością również banki rozważniej przyznają kredyty.

   Niejednokrotnie kredyt rozłożony na lata stanowi jedyną możliwość, aby sfinansować zakup pierwszego mieszkania. Warto jednak poznać szczegóły dotyczące takiej transakcji. Przykład będzie stanowić tu, chociażby ubezpieczenie nieruchomości. Czy jego opłata jest konieczna i co daje właścicielowi?

   Chcę sprzedać nieruchomość: co warto wiedzieć sprzedając mieszkanie z kredytem?

   Podstawowe informacje o sprzedaży mieszkania z kredytem. Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym krok po kroku

   Szczegółowe informacje dotyczące spłaty zadłużenia otrzymamy w placówce, która udzielała kredytu. Jak sprawdzić, w jakim banku mamy kredyt? Jeśli z nadmiaru spraw, istnieją trudności z ustaleniem, gdzie wzięty był kredyt, warto spojrzeć na umowę. W owym dokumencie dotyczącym zaciągniętego zobowiązania znajdują się adnotacje, kto udzielał pożyczki pod hipotekę.

   Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem: Mit, czy rzeczywistość?

   Sprzedaż nieruchomości obciążonej hipoteką: co warto wiedzieć? Przede wszystkim należy pamiętać, że bank nie musi wydawać pozwolenia na taką transakcję. Oznacza to, że jako właściciel możemy dysponować mieszkaniem wedle własnego uznania. Zatem możemy sprzedać dom, gdy zmieniły się nasze plany życiowe. Być może chcemy podjąć pracę w innym regionie kraju i sprzedaż posiadanej nieruchomości stanowi najlepsze rozwiązanie. Bezsprzecznie istnieje wiele różnych powodów, dla których podejmujemy decyzję o zbyciu mieszkania. Każdy z nich powinien być dobrze przemyślany.

   Mieszkanie na kredyt sprzedaż i wynajem

   Jak już wspomniano, lokalem finansowany z kredytu hipotecznego, można dowolnie dysponować. W praktyce oznacza to, że jako właściciel możemy go zarówno sprzedać, jak i wynająć. Godne uwagi jest to, iż w przypadku chęci wynajmu nie będzie on różnił się zbytnio, od wynajmu, gdy obiekt jest finansowany z innych źródeł. Z założenia najemca powinien dokonywać opłat w ustalonym terminie. W rezultacie właściciel zyska dodatkowe źródło dochodu, co ułatwi opłacanie comiesięcznych zobowiązań.

   wepik export 202403032009002lTi

   Procedura sprzedaży mieszkania z kredytem

   Można zauważyć, że sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym i kupno nowego łączy się z pewnymi trudnościami. Jednakowoż nie są to problemy nie do przebrnięcia. Kolejną ważną kwestią jest stwierdzenie faktu, że każda sytuacja jest inna.

   Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym: krok po kroku

   Specyficzna sytuacja zachodzi, gdy chodzi o sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym we frankach. Tutaj może się okazać, że wartość kredytu będzie w pewnym stopniu przekraczać wartość obiektu. Jednak kluczowe są tu informacje, jakich udzieli bank. To on z racji swojej funkcji ma dostęp do takich informacji jak na przykład: wysokość rat, saldo kredytu.

   Zgoda banku na sprzedaż mieszkania: czy bank musi wyrazić zgodę?

   Akt notarialny sprzedaży mieszkania: kluczowe elementy

   W każdym przypadku do zawarcia zgody o udzielenie kredytu niezbędne jest ubezpieczenie kredytu. Polisa mieszkaniowa stanowi niewątpliwe zabezpieczenie dla banku. Tym samym jest to zabezpieczenie kredytobiorcy polisy. Dzięki temu będzie on miał przekonanie, że w trudnych dla niego sytuacjach uzyska pomoc. Co ważne, taką ochronę można wykupić w wybranych podmiotach, zajmujących się zawodowo ubezpieczeniem. Bank nie udziela wskazań, jakie towarzystwo ubezpieczeniowe będzie najlepsze.

   Sprzedaż obciążonego hipoteką mieszkanie nie wymaga zgody banku. Jednakże należy mieć na uwadze, że podmiot ten powinien być poinformowany o takich planach. Niewątpliwie będzie on pomocny przy podaniu informacji dotyczącego pozostałej do spłacenia kwoty, a także innych niezbędnych adnotacji. Co ważne, gdy planowana jest sprzedaż mieszkania z kredytem nie wymagana jest również zgoda urzędu skarbowego.

   Koszty sprzedaży mieszkania z kredytem: ile wynosi w takim wypadku podatek sprzedaży?

   Koszty sprzedaży mieszkania z kredytem obejmują nie tylko spłatę zadłużenia, konieczne są także inne opłaty. Chodzi tu między innymi o wszelkie koszty notarialne, a także podatek sprzedaży. Ten ostatni jest wyliczony, jako różnica między kwotą, w jakiej dana osoba kupiła mieszkanie a ceną jego sprzedaży. Równie ważny jest czas, który minął między zakupem a zbyciem mieszkania. Jeśli wynosi on powyżej 5 lat, właściciel nie zapłaci podatku.

   Ulga mieszkaniowa przysługuje również, gdy środki uzyskane ze sprzedaży domu, zostaną przeznaczone na zakup nowej nieruchomości. Tym samym, jeśli zdecydujemy się kupić dom za uzyskaną kwotę, nie będzie ciążył na nas obowiązek uiszczenia podatku.

   Koszty notarialne: ile wynoszą i kto je pokrywa?

   Sprzedaż mieszkania z kredytem a opłaty notarialne? W przypadku chęci sprzedaży lokalu należy liczyć się z koniecznością opłaty na rzecz notariusza. Środki, które należy uiścić to taksa notarialna. Należy mieć na uwadze, że będzie ona uzależniona od wysokości ostatecznej ceny za dany lokal. Reasumując, im wyższa kwota uzyskana za nieruchomość, tym wyższa opłata dla notariusza. Jednak nie należy obawiać się sztucznego windowania cen, ponieważ ustalono górną granicę, jak należy uiścić w tym przypadku.

   Kto przy przenoszeniu praw i sprzedaży mieszkania ponosi wspomniane koszty notarialne? Zazwyczaj przepisy wskazują, że to kupujący musi ponosić koszty opłaty notarialnej. Niemniej jednak po wzajemnych ustaleniach obu stron (sprzedający-kupujący), może okazać się, że chcą oni podzielić się po równo niniejszymi opłatami. Zdarzają się również przypadki, gdy to właściciel lokalu decyduje się na poniesienie takich kosztów. W takim wypadku nadrzędne są obowiązujące przepisy, dopuszcza się jednak inne ustalenia.

   Ile kosztuje sprzedaż nieruchomości z kredytem: sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym a podatek dochodowy

   Sprzedaż mieszkania obciążonego hipoteką wiąże się z pewnymi opłatami. Przykład stanowi tu przypadek, gdy bank żąda dodatkowej opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu. Jest to powszechna sytuacja i stanowi pewne zabezpieczenie dla banku. Co ważne, prowizja za wcześniejszą spłatę zadłużenia może wynosić maksymalnie 3% wartości dotychczasowej spłaconej kwoty. Jednak należy zaznaczyć, że nie może być ona wyższa niż suma kwoty odsetek naliczonych od spłacenia kwoty w okresie roku od chwili faktycznej spłaty.

   Inne opłaty, o których należy wiedzieć: opłata sądowa za wpis prawa własności w księdze wieczystej nieruchomości oraz taksa notarialna, opłata za wypisy aktu notarialnego, a także podatek od czynności cywilnoprawnych.

   Wymagane dokumenty, gdy opłaciłem mieszkanie kredytem hipotecznym

   W każdej sytuacji także i w wypadku sprzedaży mieszkania z kredytem, konieczne jest zgromadzenie z góry ustalonych dokumentów. Te zostały narzucone przez obowiązujące przepisy oraz przez bank. Warto mieć świadomość, że są one ważne jedynie przez określony okres czasu. Oznacza to, iż po jego upływie nie będą one ważne i na ich podstawie nie będzie można, na nich bazować.

   wepik export 20240303201048zqTq

   Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznym: jakie dokumenty sprzedaży należy przygotować

   Dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania z kredytem to między innymi:

   • akt własności mieszkania,
   • zaświadczenie o wymeldowaniu wszystkich lokatorów z mieszkania,
   • zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami czynszowymi wobec spółdzielni (wspólnoty mieszkaniowej),
   • promesę wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej mieszkania po spłacie kredytu,
   • zaświadczenie o saldzie kredytu hipotecznego.

   Dokumenty bankowe: jakie są potrzebne i gdzie je uzyskać? Informacje dotyczące dokumentów, w tym zaświadczeń, promesy i aktu własności, powinny być udzielone przez bank lub właściwy urząd. W każdym przypadku istnieje określony czas, aby dany podmiot mógł przygotować stosowne pismo. Z pewnością w większych miastach ten czas będzie dłuższy i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość.

   Planujesz sprzedać dom, ale problemem jest obciążona hipoteka ?

   Rozliczenie z bankiem przy sprzedaży mieszkania z kredytem. Przede wszystkim bank jest podmiotem, który może udzielić wszelkich niezbędnych informacji. W przypadkach, gdy uzyskana wiedza jest niewystarczająca, należy szukać dodatkowego wsparcia. Być może odpowiednia będzie tu pomoc prawna.

   Pomoc prawna jest dostępna w wielu miejscach, takich jak kancelarie adwokackie, kancelarie prawne, a także online. Jeśli masz pytania dotyczące sprzedaży nieruchomości, koniecznie skontaktuj się z adwokatem lub kancelarią prawną, aby uzyskać poradę prawną.

   Saldo kredytu po sprzedaży mieszkania: jak go obliczyć (sprzedaż kupno)?

   Kluczowe informacje na temat salda kredytu mogą zostać udzielone przez bank, gdzie zaciągnięty był kredyt. Uzyskanie tych adnotacji pomoże w wyliczeniach dotyczących ewentualnych zysków lub strat. Uzyskane informacje ułatwią sprzedaż mieszkania z kredytem i kupno nowego na kredyt. W przypadku transakcji dotyczącym zbycia lokalu niezwykle ważna jest umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania. Rozwiązanie takie pozwoli zyskać pewność co do dalszego przebiegu procesu. Ponadto da to pewność obu stronom, że nie zostaną oszukane. Bezpieczeństwo w tym wypadku jest bardzo ważne.

   Podsumowanie

   Przedstawione informacje pomagają w sprzedaż domu z kredytem hipotecznym. Zostały tu zebrane kluczowe wiadomości dotyczące transakcji tego typu. Bynajmniej warta sprawdzenia jest sporządzona umowa notarialna. Na jej podstawie nabywca zostaje właścicielem mieszkania i może uzyskać on akt własności. W rezultacie staje się pełnoprawnym właścicielem.

   W przypadku kredytobiorcy transakcja hipoteczna związana ze sprzedażą mieszkania powinna, przyczyniać się do polepszenia jego sytuacji finansowej. Niemniej warto, gdy wie, czym jest ubezpieczenie mieszkania i w jaki sposób może mu pomóc. Musi on wiedzieć, czym jest podatek od sprzedaży i kiedy należy go uiścić. Niemniej jednak zawsze można poradzić się specjalisty. Dzięki posiadanej wiedzy będzie on mógł udzielić potrzebnych informacji.

   ZADZWOŃ I ZAPYTAJ, POMOŻEMY!
   Nie wiesz, jak rozwiązać swój problem z nieruchomością? Chętnie rozwiążemy go za Ciebie!
   Posiadasz udział w mieszkaniu, domu lub działce? Nie możesz dogadać się z innymi współwłaścicielami nieruchomości? Masz już dość robienia opłat za coś, z czego nie masz pożytku? Chcesz pozbyć się zobowiązań? Podjąłeś decyzję o sprzedaży nieruchomości z dożywotnikiem? A może chcesz spieniężyć posiadane udziały? Skontaktuj się z nami.
   Opinie naszych klientów:
    
   KIEDY MOŻEMY CI POMÓC?
   Jeśli posiadasz:

   mieszkanie /dom z wadą prawną,

   nieruchomość (również zadłużoną dużo powyżej wartości),

   udziały 1/2, 1/4, 1/6, 1/8 itp.,

   mieszkanie ze służebnością,

   mieszkanie z dożywociem,

   mieszkanie z lokatorem,

   mieszkanie z egzekucją komornika (wstrzymywanie egzekucji),

   mieszkanie z jakimkolwiek innym problemem prawnym.

   Kupimy każdą nieruchomość za gotówkę.
   Pieniądze otrzymasz w ciągu 24 godzin!
   NASZ ZESPÓŁ

   Jesteśmy zgranym zespołem, który kieruje się w pracy tymi samymi wartościami. Właśnie dlatego zyskaliśmy uznanie wśród licznej grupy klientów. Pozytywna atmosfera, którą budujemy, wzajemna motywacja do działania i staranność w realizacji wszelkich transakcji ułatwiają nam ciągły rozwój, o który dbamy w trosce o zadowolenie osób potrzebujących naszego wsparcia. Podejmując z nami współpracę, decydujesz się na pomoc wysoko wykwalifikowanego personelu, który świetnie sprawdzi się w tzw. zadaniach specjalnych. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych. Jako firma funkcjonujemy już od 2013 roku. Właśnie dlatego doskonale wiemy, jakie są oczekiwania naszych klientów i co zrobić, by obie strony były w pełni zadowolone.
   Skontaktuj się z nami i sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc. Przekonaj się, czym jest rzetelna firma. Zapraszamy!

   Skorzystaj z profesjonalnej obsługi prawnej oraz ze wsparcia specjalistów ds. nieruchomości.
   Nie wiesz, co zrobić, by rozwiązać swój problem z nieruchomością?
   Możesz nam zaufać!
   Nasza firma została wyróżniona licznymi certyfikatami, które otrzymaliśmy dzięki pozytywnym opiniom naszych klientów
   NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

   Tak, oczywiście, że warto skorzystać! Szczególnie w sytuacji chęci szybkiej finalizacji sprzedaży nieruchomości. Polecamy również w wypadku zajęcia przez komornika, gdy każdy dzień zwłoki powoduje rosnące odsetki od długu. Takie rozwiązanie jest korzystne w każdej sytuacji gdy musisz ekspresowo sprzedać nieruchomość.

   Skup nieruchomości polega na odkupieniu od właściciela nieruchomości w ekspresowym tempie za gotówkę, bez względu na stan prawny.

   Shopping Basket